Рятувальне судно для біженців, яке фінансує Бенксі, запросило про допомогу через перенавантаження. Людей евакуювали
Судно «Луїза Мішель», яке профінансував британський вуличний художник Бенксі для порятунку біженців із Близького Сходу, запросило про допомогу через перенавантаження і завелику кількість людей на борту. Мігрантів евакуювали на інші судна.
Про це пише BBC.
«Луїза Мішель» запросила про допомогу вночі 29 серпня. За словами екіпажу, європейська влада не відповіла на їхній запит так, як би мусила.
Команда написала у Твіттер, що їй вдалося зберегти судно у стабільному положені, а на його єдиній рятувальній шлюпці перебуває труп біженця.
На цю ситуацію відреагували в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців. Там заявили, що на борту «Луїзи Мішель» було 200 врятованих біженців. Італійська державна телекомпанія RAI повідомляла про 130. В ООН наголошували, що людей треба швидко забрати з корабля.
«Будь-які зволікання можуть поставити під загрозу безпеку людей на борту, зокрема екіпажу», — наголосили в ООН.
Згодом берегова охорона Італії забрала з «Луїзи Мішель» 49 людей. Інше рятувальне судно SeaWatch4, на борту якого було вже 200 мігрантів, забрало решту людей. Загалом на його борту тепер 350 біженців.
Ще одному судну Maersk Etienne також потрібна допомога. На його борту група з 27 мігрантів, серед яких вагітна жінка і діти з Лівії. Вони перебувають там з 5 серпня.
ООН наголошує, що нині загалом майже 400 біженців в Середземному морі на трьох суднах потребують можливості якнайшвидше зійти на берег.
Статистика щодо біженців
За даними ООН, тільки у 2020 році 443 людини загинули або зникли безвісти, намагаючись потрапити до Європи з Північної Африки через Середземне море. За цей час в Європу прибули 40 тисяч біженців.
З 2015 року зросла кількість людей, які тікають із Близького Сходу: частина — в пошуках роботи, частина — від війни чи політичних переслідувань. У перші роки європейські країни приймали й розселяли їх у себе, після чого уклали угоди з окремими країнами (зокрема Лівією й Туреччиною), аби ті забирали мігрантів і біженців назад до себе або затримували їх на своєму кордоні.
За даними Міжнародної організації міграції, з початку 2020 року ЄС разом із владою Лівії затримали й повернули до останньої понад 7,6 тисячі біженців і мігрантів.