СБУ показала документи про перепис населення в Україні після Голодомору. Його авторів розстріляли

Служба безпеки показала низку архівних документів щодо перепису населення в Україні у 1937 році. Він показав куди менші цифри, ніж хотіла комуністична партія, тому авторів перепису розстріляли.

Про це повідомляє прес-центр СБУ. Документи є в електронному архіві.

Зазначається, що радянські демографи очікували, що населення України складатиме близько 35 млн людей, однак перепис показав лише 29 млн.

«Такий підсумковий звіт «не сподобався» очільникам компартії. Тож керівників перепису, зокрема й Олімпія Квіткіна, звинуватили у «заполучении искусственно заниженных и извращенных цифр» і за традицією — розстріляли», — пише відомство.

В СБУ наголошують, що Квіткін не побоявся написати, що колективізація призвела до вимирання людей, а також до того, що найактивніші і працездатні селяни тікають з колгоспів, тобто соціалізм «не улучшает, а удушает благосостяние широких масс населения».

Щороку в четверту суботу листопада Україна відзначає День пам'яті жертв голодоморів ㅡ національний день пам'яті загиблих під час голоду в 1921-1923 роках, 1932-1933 роках та 1946-1947 роках. Масовий голод охопив усю територію УРСР, через що загинули мільйони українців.

У 2006 році Верховна Рада Україна ухвалила закон, за яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Низка країн офіційно визнали або засудили Голодомор як акт геноциду.