СБУ прийшла з перевіркою до собору УПЦ МП у Борисполі

Служба безпеки зранку 9 грудня прийшла з перевіркою на ще один об'єкт Української православної церкви (московського патріархату). Тепер — у Київській області.

Про це повідомляє СБУ в Києві та області.

Так, перевіряють Свято-Покровський кафедральний собор у Борисполі Київської області.

Мета цих заходів — виявлення та протидія підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України. Зокрема, для унеможливлення використання афілійованих із центрами впливу у рф релігійних громад як осередка «русского мира» та убезпечення населення від можливих провокацій і терористичних актів.

Раніше правоохоронці вже проводили обшуки на об'єктах УПЦ МП на ПолтавщиніРівненщині, Закарпатті, ЖитомирщиніТернопільщині, Прикарпатті, Буковині, Волині, Черкащині та Херсонщині.

московський патріархат в Україні

Після російського вторгнення очільник російська православна церкваРПЦ патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення, висловив підтримку українським військовим і закликав володимира путіна «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.

А вже наприкінці травня УПЦ (московського патріархату) на Соборі в Києві заявила про повну самостійність і незалежність від РПЦ. Однак, крім юридичних зв'язків із російською церквою, в УПЦ могли залишитись канонічні зв'язки.

Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з рф та завітали з обшуками до низки її об'єктів. За їхніми результатами повідомляли про знайдені російські агітматеріали.

Президент Володимир Зеленський 2 грудня ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії. Саме рішення нічого не забороняє, але в ньому є низка доручень уряду.

А згодом ввели персональні санкції проти десятьох діячів УПЦ МП. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь).