СБУ провела службову перевірку щодо Баканова

Служба безпеки України провела службову перевірку щодо колишнього голови спецслужби Івана Баканова. Результати цієї перевірки є інформацією з обмеженим доступом.

Про це нам повідомили у пресслужбі СБУ.

Там зазначили, що Служба безпеки інформує громадськість про свою діяльність «з урахуванням усіх наявних норм і обмежень».

Член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський розповів, що питання щодо діяльності Баканова порушили на засіданні комітету 6 лютого за участю чинного глави СБУ Василя Малюка.

«Спеціальні процедури щодо перевірки пана Баканова завершені. Думаю, що про це суспільство буде проінформоване, коли це буде необхідно. Тому що це грифовані матеріали перевірки, матеріали з обмеженим доступом. Вчора ми також отримали відповідь, де перебуває пан Баканов. Він перебуває в Україні», — сказав Веніславський у коментарі «Радіо Свобода».

Він зазначив, що члени комітету «допущені до всіх рівнів державної таємниці, але не завжди можуть говорити».

Водночас секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки комітету Роман Костенко, який теж був присутній на засіданні комітету, заявив «Радіо Свобода», що не знає, чи виявило службове розслідування якісь факти злочинів, вчинених Бакановим.

За словами Костенка, засідання комітету проводилося не в закритому режимі, не в спеціальному приміщенні, тому Василь Малюк не міг вільно відповідати на всі запитання.

Нагадаємо, 19 липня 2022 року Верховна Рада звільнила Івана Баканова з посади очільника Служби Безпеки України.

Перед цим президент Володимир Зеленський усунув Баканова від виконання обов'язків. Своє рішення він пояснив великою кількістю кримінальних справ про держзраду та колабораціонізмом серед правоохоронців, що «ставить серйозні питання до керівників». Перед усуненням Баканова ДБР і пресслужба СБУ повідомили про затримання Олега Кулініча — ексочільника СБУ в Криму.

Після звільнення Баканова на сторінці СБУ опублікували його звернення щодо результатів своєї роботи, у якому він визнав певні «прорахунки», але додав, що «складно за кілька років змінити систему, яка десятиліттями зазнавала впливу сильного і підступного ворога, що володіє необмеженими ресурсами».