Секретар РНБО не виключає, що за вироком Стерненку можуть стояти замовники
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов не виключає, що за вироком суду у справі екслідера одеського осередку «Правого сектора» Сергія Стерненка стоять замовники. Каже, що це перевіряють.
Таке Данілов сказав в інтерв’ю «Укрінформу».
Питання вироку Стерненку він назвав «непростим». Каже, що не зовсім зрозуміло, чому рішення оголосили саме зараз, оскільки суд тривав 5 років, і рішення могли винести раніше.
«...але дотягнули аж до сьогодні й оголосили 23 лютого. Усі знаємо, що це за день і яке свято дехто святкує (у цей день до 2014 року в Україні відзначали радянське свято День захисника Вітчизни — ред.)», — сказав Данілов.
Він зазначив, що не може оцінювати рішення суду, але додав, що РНБО його аналізує: «...ми звертаємо на це увагу, аналізуємо, систематизуємо і дивимося, чи за ним не можуть стояти якісь замовники».
Секретар РНБО коментуючи також роботу судової влади сказав, що усіх суддів в один ряд ставити не можна, але окремі їх рішення є «кричущими».
«Трапляються дивні речі, коли за один і той самий злочин один суддя може дати сім років ув’язнення, а інший — звільнити від кримінальної відповідальності... Крім того, у нас судові справи можуть тягнутися роками... Ненормально, коли людина сім-вісім років перебуває під слідством і не знає, яким буде вирок», — констатував Данілов.
Справа Стерненка
23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив ексочільника одеського осередку «Правого сектору» Сергія Стерненка до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Справа стосується викрадення й катування керівника одеського осередку проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича у квітні 2015 року.
Зокрема, Стерненку закидали розбійний напад, викрадення людини, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї. Суд визнав активіста винним за всіма трьома статтями Кримінального кодексу. Але покарання призначили за двома статтями — про розбійний напад і зберігання зброї. Покарання за викрадення людини не призначили, оскільки закінчився термін притягнення до кримінальної відповідальності.
Цей вирок спровокував масові акції протесту, вимога яких — не тільки звільнити Стерненка, а й загалом реформувати судову систему.
Президент Зеленський і сам не в захваті від судової гілки влади, принаймні так він казав. Тож глава держави обіцяє провести реформу судової системи. До цього Україну неодноразово закликали й західні партнери.