Сенат Польщі одноголосно ухвалив резолюцію про підтримку України. Там схвалюють політичну й фінансову допомогу
Сенат Польщі (верхня палата парламенту) 4 лютого ухвалив резолюцію про підтримку України. За документ проголосували усі 92 сенатори, які були на засіданні.
Про це передає Polsat.
У резолюції йдеться, що Україна потребує підтримки, зокрема й від Польщі, на тлі загрози нового вторгнення. «Без незалежної України немає безпечної Польщі. Вільна Україна — одна з гарантій безпеки Польщі», — йдеться у документі.
Тож Сенат підтримує політичну та фінансову допомогу Україні, постачання їй зброї та участь військових від країн-членів НАТО у навчанні українських військових.
Крім того, сенатори зазначили, що Росія зібрала біля кордонів України свої війська, «щоб дестабілізувати ситуацію в Європі». У Польщі вважають, що такі дії можуть призвести до «найбільшого збройного конфлікту з часів Другої світової війни».
Нагадаємо, польський уряд 2 лютого погодився виділити Україні військову допомогу. Варшава планує передати боєприпаси та переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun.
Підтримка України Польщею
25 січня Польща спільно з Литвою розкритикувала Німеччину за блокування постачання зброї в Україну на тлі можливого нового вторгнення РФ. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що його країна підтримує український шлях до інтеграції з Європою та Заходом і виступає проти чергової агресії з боку Росії.
Також 27 січня Сейм Польщі ухвалив резолюцію, у якій засудив агресивні дії Росії та попросив уряди країн ЄС і НАТО надати всебічну підтримку Україні на тлі російської агресії. Парламентарі закликали Захід «дати жорстку відповідь» Росії.
А 1 лютого стало відомо, що Україна, Польща та Велика Британія створюють альянс, який має зміцнити безпеку України на тлі російської агресії та розвинути торгівлю між державами. У межах альянсу країни співпрацюватимуть в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 130 тисяч російських військових (наземні війська, авіація та морські сили). А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.