У Білорусь прибувають російські війська для спільних навчань «Союзна рішучість», які триватимуть майже до кінця лютого

Військова техніка
Військова технікаМіноборони Білорусі

У Білорусь почали прибувати підрозділи російських Збройних сил для спільних навчань «Союзна рішучість—2022». Військові мають відпрацювати «відбиття зовнішньої агресії».

Про це повідомляє Міністерство оборони Білорусі.

«Відповідно до затвердженого задуму перевірки сил реагування Союзної держави на територію Білорусі почали прибувати підрозділи зі складу Збройних Сил Російської Федерації», — йдеться у повідомленні.

Крім того, у Міноборони зазначають, що перевірка є раптовою. Наразі військові мають здійснити розвантаження та висунутись у район виконання завдань.

Заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін заявив, що перевірка сил реагування відбудеться у два етапи, перший завершиться 9 лютого, цитують «РИА Новости». А безпосередньо навчання триватимуть із 10 до 20 лютого.

Російські та білоруські військові повинні відпрацювати відбиття зовнішньої агресії під час ведення оборонної операції, протидію тероризму та захист інтересів Союзної держави.

За словами Фоміна, навчання відбуватимуться на 5 полігонах та чотирьох аеродромах.

Нагадаємо, у вересні 2021 року відбулися спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2021». Вони відбувалися на 13 військових полігонах, із них 4 — на території Білорусі, 9 — на території РФ.

Російська загроза

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.

Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».

На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.

А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.

Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Крім того, в Альянсі неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.