Сенат США опублікував законопроєкт про санкції у разі нового вторгнення РФ в Україну. Що він передбачає?
Сенат США опублікував законопроєкт про санкції, які пропонують накласти у разі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вони зокрема стосуються президента РФ Володимира Путіна, високопосадовців та російської банківської системи.
Про це пише The Washington Post.
Серед запропонованих заходів — заборона на в'їзд до США та заморожування американських активів президента, прем'єр-міністра, глави МЗС та міністра оборони Росії, а також командувачів військ та інших людей, яких Білий дім визнає причетними до агресії проти України.
Протягом 30 днів після нового ймовірного вторгнення президент США буде зобов'язаний запровадити санкції щонайменше проти трьох найбільших російських банків, ідеться в законопроєкті. Під обмеження потрапить і система обміну інформацією між банками SWIFT.
Пропонується також запровадити санкції проти російського зовнішнього боргу та газопроводу «Північний потік-2».
Упродовж пів року Мінфін, Держдепартамент та розвідка мають опублікувати детальну доповідь про майно Володимира Путіна, його родичів та наближених бізнесменів. Щодо них можуть застосувати санкції.
А ще США, відповідно до документа, зобов'яжуться збільшити військову допомогу Україні.
Законопроєкт внесли на розгляд 26 сенаторів на чолі з Робертом Менендесом, головою Комітету з міжнародних справ. І як пише The Washington Post, цей документ підтримують у Білому домі.
Не єдиний законопроєкт стосовно санкцій
Нещодавно у Держдепі висловили стурбованість, що законопроєкт про санкції щодо «Північного потоку-2», який пропонує сенатор-республіканець Тед Круз, може підірвати «єдиний фронт» у Європі. Круз раніше домовився з демократами й погодився зняти свій контроль десятків кандидатур на посаду посла, висунутих президентом Джо Байденом, в обмін на їхню підтримку законопроєкту про санкції щодо «Північного потоку-2». Сенат США має проголосувати за законопроєкт Круза до 14 січня.