У США заявили, що запропоновані санкції щодо «Північного потоку-2» можуть підірвати єдність у Європі

Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що законопроєкт про санкції щодо «Північного потоку—2», який пропонує сенатор—республіканець Тед Круз, може підірвати «єдиний фронт» у Європі.

Про це пише Reuters.

У Держдепі заявили, що односторонні санкції США можуть лише зашкодити єдності західних союзників у протистоянні з Росією.

«Ми стурбовані тим, що в разі ухвалення цей закон лише підірве єдність наших європейських союзників у вирішальний момент, коли нам потрібно діяти єдиним фронтом у відповідь на російську загрозу щодо України», ㅡ сказав Прайс.

Як зазначає агентство, сенатор-республіканець Тед Круз раніше домовився з демократами й погодився зняти свій контроль щодо десятків кандидатур на посаду посла, висунутих президентом Джо Байденом, в обмін на їхню підтримку законопроєкту про санкції щодо «Північного потоку-2». Сенат США має проголосувати за законопроєкт Круза до 14 січня.

Попри це деякі американські політики називають його «несвоєчасним», оскільки Вашингтон має тісно співпрацювати з Німеччиною та іншими країнами, щоб протидіяти можливій агресії Росії проти України.

Нагадаємо, минулого року адміністрація Байдена мала накласти санкції щодо компанії-оператора «Північного потоку-2» та її керівника Маттіаса Варніґа, якого західні ЗМІ називають союзником російського президента Володимира Путіна.

Однак пізніше стало відомо, що їх не запроваджуватимуть, бо відмова від санкцій «відповідає національним інтересам» США.

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Газопровід «Північний потік-2» збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Роботи вже завершилися, і наразі триває процес сертифікації, якому намагається завадити Україна через великі безпекові ризики як для себе, так і для всієї Європи.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

Росія після запуску газогону отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною значних доходів від транзиту газу.