Сенаторка Елізабет Воррен оголосила про завершення передвиборчої кампанії
Сенаторка від штату Масачусетс Елізабет Воррен ухвалила рішення вийти з боротьби за номінацію від Демократичної партії для президентських виборів 2020 року.
Про це Воррен заявила членам своєї команди у зверненні, наведеному в офіційному блозі її передвиборчого штабу.
Раніше про рішення Воррен вийти з передвиборчих перегонів повідомило The New York Times та низка інших американських ЗМІ із посиланням на джерела в кампанії. Причиною медіа називали невтішний результат сенаторки на останніх праймериз і кокусах, які одночасно відбулися 3 березня в 14 штатах і Американському Самоа. Воррен тоді не перемогла в жодному зі штатів, навіть у своєму рідному Масачусетсі посіла третє місце.
Очікується, що сенаторка оголосить про завершення передвиборчої кампанії на пресконференції.
Поки невідомо, чи підтримає Воррен будь-кого з чинних кандидатів — ексвіцепрезидента і сенатора від штату Делавер Джозефа Байдена, сенатора від штату Вермонт Берні Сандерса чи конгресвумен від Гаваїв Тульсі Ґабард.
Нагадаємо, напередодні про зняття з передвиборчих перегонів оголосив мільярдер і ексмер Нью-Йорка Майкл Блумберг — так само через невтішні результати на праймериз і кокусах «супервівторка» 3 березня. Він, утім, одразу оголосив про підтримку кандидатури Джозефа Байдена, як і деякі інші кандидати, що знялися ще раніше — Піт Бутіджедж і Емі Клобушар.
З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.
Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.
«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.