Джо Байден переміг на праймеріз демократів у 10 із 14 штатів за результатами «супервівторка»

Колишній віцепрезидент США Джо Байден виступає із зверненням до парламенту України в Києві в межах його офіційного візиту, 8 грудня 2015 року
Колишній віцепрезидент США Джо Байден виступає із зверненням до парламенту України в Києві в межах його офіційного візиту, 8 грудня 2015 рокуEPA/SERGEY DOLZHENKO

У США за результатами праймеріз Демократичної партії, які відбулися у вівторок, 3 березня, колишній віцепрезидент США Джо Байден переміг у 10 штатах з 14.

Як пише CNN, він здобув перемогу у Техасі, Алабамі, Оклахомі, Північній Кароліні, Вірджинії, Теннессі, Арканзасі, Массачусетсі та Міннесоті. Також Байден переміг із незначною перевагою в штаті Мен, зазначає Associated Press.

Сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс переміг на праймеріз демократів у Вермонті, Юті, Колорадо і Каліфорнії.

Водночас колишній мер Нью-Йорка Майк Блумберг набрав більшість голосів на одній території — в Американському Самоа. Утім Блумберг знявся із виборів ще до остаточного підрахунку всіх голосів, а тому офіційно про його перемогу в Американському Самоа не оголошували.

Зазначимо, що за підсумками голосування загалом у 18 штатах і територіях колишній віцепрезидент США випереджає свого головного конкурента Берні Сандерса й лідирує у передвиборчих перегонах демократів

На праймеріз республіканців у більшості штатів наразі перемагає чинний президент США Дональд Трамп.

Нагадаємо, 1 березня колишній віцепрезидент США Джо Байден переміг на праймеріз Демократичної партії у штаті Південна Кароліна. Йому віддали 49% голосів.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.