Сербський суд визнав винним ексгенерала СБУ Наумова у відмиванні грошей — «Радіо Свобода»
Вищий суд міста Ниш, що на півдні Сербії, засудив ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова до одного року позбавлення волі за звинуваченням у відмиванні грошей.
Про це повідомляє балканська служба «Радіо Свобода».
Адвокат Наумова Мілан Петрович повідомив журналістам, що здивований вироком і планує його оскаржувати.
«Ми вважаємо, що немає абсолютно жодних підстав для засудження за відмивання грошей, тому що Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії», — сказав Петрович.
За його словами, також іще очікується рішення Апеляційного суду в Ниші щодо запиту України про екстрадицію Наумова в іншому провадженні.
Що передувало?
Колишнього співробітника СБУ Наумова затримали в Сербії на початку червня 2022 року разом із громадянином Німеччини Александром Акстом.
Тоді поліція заявила, що виявила під час огляду автомобіля гроші та діаманти, і вони, як підозрюється, походять від злочинної діяльності. Наумову висунули звинувачення у відмиванні грошей у Вищому суді Ниша.
На суді Наумов заперечував звинувачення слідства і стверджував, що це його особисті гроші.
У середині жовтня 2022 року Україна надіслала Сербії запит про екстрадицію посадовця.
А втім, позасудова колегія Вищого суду Ниша 12 липня відповіла відмовою на запит Києва.
Що відомо про Наумова?
Андрій Наумов — колишній голова управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, якого називали «правою рукою» ексглави СБУ Івана Баканова. У квітні 2022 року президент України Володимир Зеленський позбавив його звання бригадного генерала та назвав «зрадником». За даними «Схем», він виїхав за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення рф в Україну, а правоохоронці проводили у нього обшуки в межах провадження про держзраду.
ДБР вказує, що у 2018 році Наумов обіймав посаду директора ДП «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження». На цій посаді він уклав із фіктивним підприємством завідомо економічно невигідний договір, що спричинило тяжкі наслідки для держпідприємства.
Окрім того, за даними слідства, у 2019 році Наумов вирішив піти працювати в СБУ, поки очолював держпідприємство. На роботі він сказав, що його начебто призвали на військову службу до СБУ. Завдяки цьому підприємство продовжувало виплачувати йому зарплатню як призваному військовослужбовцю. У такий спосіб він одночасно отримував заробітну платню як на ДП (приблизно 160 тисяч грн на місяць), так і в СБУ, а завдані державі збитки становили 3,2 млн гривень.
За даними ДБР, призначення Наумова в СБУ лобіював Олег Кулініч — ексначальник управління СБУ в Автономній Республіці Крим, який працював із «кротофермою» ФСБ росії в Україні.