«Капітуляція — це не мир»: світові лідери продовжують реагувати на слова Папи Римського
Німеччина та Японія відреагували на слова Папи Римського Франциска, який закликав до переговорів у війні росії проти України, зазначивши, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор». Також із заявою щодо цього виступив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Про це пише японське Nikkei, німецьке Tagesschau та n-tv.
Так, головний секретар Кабінету міністрів Японії Йошімаса Хаяші зазначив, що переговори про припинення вогню та післявоєнне майбутнє України залежатиме від українського народу, волю якого «треба поважати».
Водночас міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала заяву Папи, заявивши, що не розуміє його закликів до переговорів.
«Думаю, деякі речі можна зрозуміти, лише якщо ти їх сам побачиш», — зазначила вона і додала, що тим, хто висуває ідею переговорів, треба поїхати в Україну.
Крім того, Бербок розповіла, що, розмовляючи з дітьми в Україні, які постраждали від війни, вона постійно запитує себе: «Де Папа? Папа має знати про ці речі».
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував слова Понтифіка, зазначивши, що «капітуляція — це не мир». Він додав, що закінчення війни залежить від президента росії володимира путіна, бо саме він її почав. Україна ж такого вибору не має, каже Столтенберг.
Більше про скандальну заяву Папи
Швейцарський італомовний громадський мовник RSI ще на початку лютого цього року взяв інтерв’ю в Папи Франциска. 9 березня на нього звернуло увагу британське інформаційне агентство Reuters.
У цьому інтерв’ю Папа Римський закликав до переговорів у війні росії проти України, зазначивши, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор». Він також вказав на Туреччину як на країну, яка може допомогти з переговорами.
У Ватикані заявили, що Папа Римський закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України. Мовляв, Франциск підхопив художній образ про «білий прапор», запропонований журналісткою, щоб «вказати на припинення військових дій, перемир’я, досягнуте за допомогою сміливості переговорів».
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що «найсильніший — той, хто у битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це "переговорами"». А український президент Володимир Зеленський порівняв церкву, яка перебуває на передовій з бійцями, маючи на увазі капеланів, та тих, хто, за словами президента, займається «віртуальним посередництвом між тим, хто хоче жити, і тим, хто хоче тебе знищити».