Ще один американський штат визнав Голодомор геноцидом українського народу — пані посол

У США Вайомінг став 32 штатом, який визнав Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу, вчиненим радянською владою.

Про це повідомила пані посол України у США Оксана Маркарова.

Вона зазначила, що Вайомінг проголосив листопад місяцем пам‘яті про український Голодомор.

Маркарова подякувала губернаторові штату Марку Гордону за солідарність з Україною, а також українській громаді по всій країні за організацію просвітницьких заходів, аби вшанувати пам‘ять жертв трагедії.

Пані посол нагадала, що традиційно в останню суботу листопада українці по всьому світу запалюють свічки в пам'ять про загиблих від Голодомору. Цього року це 25 листопада.

Вона запросила охочих приєднатись до церемонії вшанування пам’яті, яка відбудеться у Вашингтоні 25 листопада о 16:30 біля Меморіалу жертвам Голодомору за адресою: 1 Massachusetts Avenue NW, Washington, DC 20001.

Голодомор 1932–1933 років

Керівництво СРСР організувало в 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір, вказував Український інститут національної пам’яті.

Там зазначали, що масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був таким великим, що науковці досі не можуть назвати точної кількості вбитих — в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів людей.

Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му — законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. Відтак це зробили ще понад 30 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.

Чимало країн та інституцій засудили Голодомор після початку повномасштабного вторгнення, зокрема ЄвропарламентПАРЄ, парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».