До Вищої ради правосуддя обрали ще трьох членів. Тепер орган може відновити роботу
Рада суддів України обрала ще трьох нових членів Вищої ради правосуддя. Ними стали Тетяна Бондаренко, Олена Ковбій та Сергій Бурлаков.
Про це повідомляє пресслужба Ради суддів України.
У Києві 12 січня тривав ХІХ позачерговий з'їзд суддів для обрання членів Вищої ради правосуддя від суддівської спільноти.
Тетяна Бондаренко є суддею Миколаївського апеляційного суду. Як зазначає Центр протидії корупції, Бондаренко має проблеми з декларуванням та зв'язки з рф. Там вказують, що суддя занижувала вартість двох своїх Lexus та приховували факти адмінпорушень під час керування авто.
Також, як пише ЦПК, Бондаренко ухвалювала рішення, не перебуваючи на робочому місці. А її брат — громадянин росії, натомість сестра періодично їздить до росії.
Сергій Бурлаков — суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду з 2019 року. За даними ЦПК, до цього він був адвокатом у Харкові. Тоді Бурлаков був тісно пов'язаний із родиною бізнесмена Олександра Фельдмана, депутата від нині забороненої ОПЗЖ.
А у «Фундації Dejure» вказують, що Бурлаков неодноразово відвідував росію після окупації Криму та частини східних областей України. Крім того, у його майнових деклараціях були розбіжності.
Ще одним членом ВРП стала Олена Ковбій — суддя Херсонського адміністративного окружного суду.
Напередодні з'їзд суддів обрав п'ятьох нових членів ВРП.
Чому це важливо?
На початку лютого 2022-го Вона перевіряє, чи відповідає кандидат на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесностіЕтична рада ініціювала одночасну перевірку всіх членів ВРП. Після цього 22 лютого з Вищої ради правосуддя звільнилися одразу 10 членів. Через відсутність кворуму орган припинив здійснювати свої повноваження. Адже для його роботи має бути принаймні 15 членів, серед яких більшість становлять судді.
У серпні 2022 року парламент брав за своєю квотою двох нових членів Вищої ради правосуддя: адвоката Романа Маселка та Миколу Мороза. З'їзд суддів обрав ще 8 членів ВРП. Тож тепер в органі є кворум і він може відновити свою роботу.
Загалом ВРП має складатися з 21 члена. Десятьох із них обирають на з'їзді суддів України серед суддів чи суддів у відставці, по два члени призначають президент, Верховна Рада, з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів та з'їзд представників юридичних закладів вищої освіти і наукових установ. Зараз є 6 вакантних посад.
Чим займається ВРП?
Вища рада правосуддя призначатиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яких обиратимуть терміном на чотири роки за результатами конкурсу. ВККС, зі свого боку, займатиметься добором нових і переатестацією чинних суддів. Закон передбачає, що ВККС має складатися з 16 членів, вісьмох обиратимуть з-поміж суддів або суддів у відставці.