Шкарлет закликав школи перейти на дистанційне навчання на 2 тижні. Так, це через збільшення випадків COVID

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет закликав школи перевести учнів на дистанційне навчання на два тижні через збільшення кількості випадків інфікування коронавірусом в Україні.

«Міносвіти спільно з МОЗ постійно моніторять ситуацію з поширення коронавірусної хвороби, зокрема і в закладах освіти. Прохання не тільки як керівника Міністерства освіти і науки, а як батька — знайти можливість організувати на наступні два тижні дистанційне навчання для наших дітей», — написав він у Тelegram-каналі.

Шкарлет зазначив, що питання організації навчання вирішують на місцях, але зараз важливо, аби центральна та місцева влада діяли спільно.

«Розумію всі виклики, перед якими постають керівники закладів освіти, вчителі та батьки. Ці виклики намагається долати весь світ. Найголовніше для нас зараз — не допустити стрімкого поширення коронавірусу та зберегти здоров’я людей», — додав він.

Як працюють школи під час карантину?

Зараз школи можуть працювати як в очному, так і в змішаному форматі, коли деякі класи переводять на дистанційний режим. Те, як працюватиме конкретний освітній заклад, залежить від того, до якої карантинної зони він потрапить.

Учні шкіл у «зеленій» та «жовтій» зонах відвідують уроки офлайн, тобто у традиційний спосіб. У «помаранчевій» зоні навчання змішане — тобто якісь класи ходять у школу, а якісь — вчаться онлайн. Там школу можуть закрити узагалі, якщо на карантин відправлять понад 50% класів.

Школи повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни, зокрема на входах до шкіл мають бути антисептики, а учням мають вимірювати температуру.

Якщо навчальний заклад розташований у регіоні, який потрапив до «червоної» зони, то діти до школи не йдуть, а навчаються онлайн. Рішення про закриття шкіл мають ухвалити спільно місцева та центральна влада.

Однак є умова, яка не залежить від поділу на зони: якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, весь клас має йти на самоізоляцію.

А що в нас взагалі з епідемією?

Якщо коротко — вона стрімко набирає обертів. За добу в середньому вже виявляють понад 5 тисяч нових випадків інфікування.

В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який буде діяти з 12 жовтня, можна подивитися тут.

У Міністерстві охорони здоров'я прогнозують введення жорсткого карантину за два тижні до того, як всі ліжка, призначені для інфікованих, будуть заповнені. Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії».

Як уберегтися?

Коронавірусне захворювання COVID-19 відносно нове, його вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року. Тож ні спеціальних ліків, ні вакцини немає.

Тому поки потрібно дотримуватися рекомендацій, щоб сповільнити поширення вірусу. Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.