Міністерство охорони здоров'я почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус. Це пов'язано зі зростанням кількості нових випадків зараження.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, з весни втричі (з 12 до 37 тисяч) зросла кількість ліжок для хворих, але зараз ситуація «значно гірша, ніж будь-коли з початку епідемії».

Він додав, що впродовж останніх пів року уряд відновив роботу лабораторій, які, за його даними, з 200 тестів на добу у квітні зараз проводять по 34 тисячі.

COVID ще не зник

Міністр закликав українців дотримуватися протиепідемічних заходів та наголосив, що в умовах нехтування ними ситуація з поширенням коронавірусу може швидко вийти з-під контролю.

Також він нагадав, що навесні соцмережами ширилися флешмоби з підтримки медиків. Степанов підкреслив, що зараз ситуація значно гірша, і це той самий момент, коли лікарі набагато більше потребують підтримки.

«Йдеться не про флешмоби. А про наше відповідальне ставлення до правил безпеки, щоб уповільнити розповсюдження захворювання, чим зменшити навантаження на лікарні та медиків», — додав він.

COVID-19 в Україні

За минулу добу Україна знову побила свій рекорд щоденних захворювань, діагноз підтвердили у ще 5 397 людей. Найбільше хворих за добу виявили на Харківщині (576), Києві (422), Одеській (367) та Сумській (312) областях.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 244 734 людей. З них 108 233 пацієнтів одужали, а 4 690 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 131 тисяча людей.

Вже зараз у деяких лікарнях Києва, Харкова та Одеси заповнені всі ліжка для заражених. До прикладу, за даними КМДА, в Олександрійській клінічній лікарні міста Києва ліжка для хворих на COVID-19 заповнені на 94%. Пацієнтів розмістили навіть у корпусі з пацієнтами, які страждають на ниркову недостатність. 

Поділитись: