Школярки з Боярки, які випили по 40 таблеток спазмолітиків, не були схильні до самогубства ㅡ прокурори

За попередніми даними прокурорів, дві школярки з Боярки, що на Київщині, не мали схильності до самогубства та проблем у родині. Наразі правоохоронці перевіряють кілька версій смерті однієї з дівчат, серед них ㅡ негативний вплив інтернету.

Про це пише начальниця департаменту захисту дітей та протидії насильству Юлія Усенко.

Наразі правоохоронці відпрацьовують версії негативного впливу інтернету, схиляння до самогубства, стосунків з родиною та однолітками, законності продажу ліків дітям тощо.

«Але, забігаючи наперед, скажу, що дівчата не були схильні до самогубства, проблем у сім‘ї та з однолітками не мали», ㅡ каже Усенко.

Вона заявила, що школярки випили по 40 таблеток спазмолітиків після того, як місяць тому побачили в TikTok публікацію «Випий 40 таблеток та побачиш, що буде».

«І цей приклад ще раз наголошує на пріоритетності таких справ, які здебільшого сприймаються як нещасні випадки, а насправді приховують у собі багато проблем, з якими наші діти стикаються в повсякденному житті», ㅡ зазначила Юлія Усенко.

Що передувало?

Поліція Київщини повідомила про смерть учениці сьомого класу в академічному ліцеї «Гармонія» в місті Боярка.

Загибла школярка разом із подругою випила 40 таблеток спазмолітиків. Правоохоронці заявили, що діти зробили це, «надивившись відео в TikTok».

Друга дитина перебуває в лікарні в середньо стабільному стані, її життю зараз нічого не загрожує.

Чому говорять про самогубства серед дітей?

В українському просторі соцмереж користувачі звернули увагу на кілька випадків смертей дітей, що загинули за схожих обставин ㅡ випали з вікон багатоповерхівок.

Зокрема, у січні стало відомо про смерть 10-річного хлопчика з села Чайка на Київщині (випав із вікна 15 поверху), 12-річного хлопчика з Голосіївського району Києва (випав із вікна 15 поверху), 11-річного хлопчика з Одеси (випав із балкона 19-го поверху), 13-річної дівчинки з Дарницького району Києва (впала з балкона 14-го поверху).

Наразі немає інформації, що ці випадки пов'язані між собою. За даними, які наводить Юлія Усенко, з початку цього року правоохоронці зафіксували 18 самогубств і спроб їх учинення серед дітей від 10 до 16 років.

«Причиною зростання кількості самогубств деякі джерела називають активізацію так званих груп смерті на кшталт "Синього кита"... За даним кіберполіції, ними постійно здійснюється моніторинг таких каналів, але на жаль, жодної інформації щодо їх офіційного встановлення чи блокування немає», ㅡ зазначила вона.

Водночас Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба припустив, що смерть школярки в Боярці може бути пов'язана з небезпечними «іграми» в інтернеті, і порадив батькам поговорити з дітьми про небезпеку онлайн та нагадати їм основні правила користування соцмережами. Зокрема:

  • не спілкуватися з незнайомцями;
  • не повторювати дії, які пропонуються в мережі.

«Поясніть, що "розваги" онлайн мають небезпечні, а часом ㅡ невідворотні наслідки в реальному житті!», ㅡ заявив омбудсмен.

Якщо вам необхідна підтримка, в Україні у будні з 12 до 20 працює безкоштовна дитяча гаряча лінія: 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).