Дитячий омбудсмен припустив, що смерть 7-класниці, яка випила 40 таблеток, пов'язана з небезпечними «іграми» в інтернеті

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба припустив, що смерть семикласниці в Боярці, що на Київщині, може бути пов'язана з небезпечними «іграми» в інтернеті. Правоохоронці заявляли, що загибла школярка з подругою «надивилися відео у TikTok».

Про це Микола Кулеба написав у Facebook.

«За попередніми даними, є підозра, що ці випадки пов'язані з небезпечними "іграми", які поширюються в інтернеті. Небезпека в інтернеті більша, ніж здається. Діти можуть не розуміти наслідків своїх дій, можуть вважати розвагою те, що призводить до катастрофічних результатів», ㅡ пише омбудсмен.

Нагадаємо, поліція Київщини повідомила про смерть учениці сьомого класу в академічному ліцеї «Гармонія» в місті Боряка.

Загибла школярка разом із подругою випила 40 таблеток спазмолітиків. Правоохоронці заявили, що діти зробили це, «надивившись відео в TikTok».

Друга дитина перебуває в лікарні в середньо стабільному стані, її життю зараз нічого не загрожує.

Не перший випадок?

Низка українських ЗМІ повідомляє, що за місяць в Україні зафіксували вже шість нібито самогубств дітей. Так, у січні Нацполіція повідомила про смерть 10-річного хлопчика з села Чайка, який випав з вікна 15 поверху. А 15 лютого правоохоронці повідомили про падіння з балкона багатоповерхівки в Дарницькому районі Києва 13-річної дівчинки.

Чи пов'язані ці випадки між собою ㅡ невідомо, однак у соцмережах почали поширюватися теорії про нового «синього кита», нібито через що діти скоюють самогубства. Наразі ця інформація не підтверджена.

Окрім того, у 2019 році ми писали про схожий випадок отруєння невідомою речовиною трьох школярів на Чернігівщині, один із яких — 9-річний хлопчик — помер у лікарні. Як з'ясували поліцейські, під час гри на околиці села вони з’їли корінь рослини, схожої на отруйний борщівник, і запили його водою з річки. Після цього всім стало зле, і їх госпіталізували в реанімацію. Про мотиви такого вчинку тоді не повідомляли.

Що робити батькам?

Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба порадив українцям поговорити з дітьми про небезпеку онлайн і нагадати їм основні правила користування соцмережами. Зокрема:

  • не спілкуватися з незнайомцями;
  • не повторювати дії, які пропонуються в мережі.

«Поясніть, що "розваги" онлайн мають небезпечні, а часом ㅡ невідворотні наслідки в реальному житті!», ㅡ заявив омбудсмен.