Шмигаль пояснив, що на практиці дасть Україні статус кандидата на членство в ЄС
Прем’єр—міністр України Денис Шмигаль пояснив, що на практиці дасть Україні статус кандидата на членство в ЄС, який уже погодила Єврокомісія.
Про переваги Шмигаль розповів у Facebook.
Він наголосив, що ЄС не подарував Україні цей статус, адже за останні роки країна провела «величезну роботу» з реформування.
Що означає для України статус кандидата?
- Юридичне закріплення європейського майбутнього України. Це означає, що Україна не просто потенційно колись може приєднатися до ЄС — процес уже запущений, і вона відповідає вже значній кількості критеріїв, які висуваються до кандидатів.
- Підготовка до членства передбачатиме завершення всеохопної трансформації всіх сфер. У цьому Україну постійно підтримуватиме Єврокомісія, надаючи необхідну консультаційну та іншу допомогу.
- Україна стане повноправним членом програм та ініціатив ЄС, відкритих як для країн Євросоюзу, так і країн зі статусом кандидата на членство. Україна як країна-кандидат матиме ширші можливості для того, щоб її голос був почутий під час формування політик ЄС.
- Отримавши статус-кандидата й розпочавши рух до членства, Україна ставатиме більш привабливою для інвесторів. Бізнес-клімат наближатиметься до умов країн ЄС: інвестори діятимуть на ринку, який є передбачуваним, а бізнес буде захищеним. Привабливість для інвесторів також потребуватиме надійних гарантій безпеки після перемоги над росією.
- Україні буде доступна фінансова допомога для країн, які готуються до вступу в ЄС (Інструмент передвступної допомоги, IPA). Така допомога може надаватися через гранти, інвестиції або як технічна допомога.
- Крім того, акумулюючи кошти для відновлення України сьогодні через спеціальний Трастовий фонд солідарності, ЄС ставитиметься до таких інвестицій не як до післявоєнної відбудови третьої країни, а інвестування в добробут потенційного майбутнього члена ЄС.
«Рух до ЄС дозволить модернізувати нашу державу, і ми зацікавлені провести всі зміни якнайшвидше. Україна — це Європа, і невдовзі вона буде членом Європейського Союзу», — підсумував прем’єр.
Надання Україні статусу кандидата
Єврокомісія 17 червня рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство у Європейському Союзі. Після цього країни, які до останнього сумнівалися, як-от Нідерланди й Данія, повідомили, що підтримають рішення.
Тепер остаточне рішення оголосить Європейська рада — це зустріч лідерів держав Євросоюзу. Саміт відбудеться 23-24 червня. Щоб Україна отримала статус, потрібно одноголосне погодження 27 лідерів ЄС.