Заступниця очільниці Єврокомісії вважає, що вступ України в ЄС має зайняти не десятиліття, а роки
Заступниця глави Європейської комісії, єврокомісарка з питань цінностей і прозорості Вера Йоурова вважає, що вступ України в ЄС повинен зайняти роки, а не десятиліття, як про це раніше заявляли деякі європейські політики.
Про це вона сказала в інтерв’ю El Pais.
«Моє серце каже: даймо їм якнайшвидше можливість отримати статус кандидата. Це дуже сильний символічний меседж і заохочення для українського народу. Мій розум каже, що ми повинні розуміти ситуацію в країні не лише з огляду на Копенгагенські критерії, а й із огляду на низку різних питань, пов’язаних із інституціями», — зазначила єврокомісарка.
Вона підтвердила, що 17 червня Єврокомісія має остаточно надати висновок щодо надання статусу кандидата на членство в ЄС для України, а також Молдови й Грузії.
«Ми також повинні розглядати Україну дещо по-іншому від держав, у яких панує мир. Крім того, Україна повністю спустошена. Тому ми повинні паралельно працювати над можливим кандидатським статусом і якнайшвидшим відновленням країни», — вважає Йоурова.
Чиновниця ЄК також прокоментувала пропозицію надати Україні «проміжний статус» до вступу в ЄС, проте назвала це більш невизначеним процесом, «який може зайняти десятиліття. Я так не вважаю. Я б хотіла, що це відбулося протягом років».
Зближення України та ЄС
Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.
Водночас лідери Франції, Німеччини та Австрії заявляють, що вступ України в ЄС може тривати роками та пропонували організувати інші форми співпраці.
Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський вкотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі. Представники Європейської Ради обговорять надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС під час саміту 23-24 червня.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.
- Поділитися: