За заявами Bihus.Info поліція відкрила 4 кримінальні провадження

За заявами працівників Bihus.Info поліція відкрила чотири кримінальні провадження.

Про це повідомив голова Нацполіції Іван Вигівський на брифінгу 22 січня.

«Одне провадження — в СБУ. Друге провадження, навіть не одне, а звернулися до нас чотири представники від Bihus.Info. Ми (поліція — ред.) зареєстрували чотири провадження за ст. 182 ККУ — порушення недоторканності приватного життя. Вони фактично внесені на вихідних, запланована низка слідчих дій», — сказав він.

Журналісти запитали, чи є у поліціянтів підозри, що стеження за працівниками Bihus.Info могли вести правоохоронці, оскільки підхід до стеження не виглядав аматорським. На що Вигівський зазначив: «Казати про те, що аматорський чи не аматорський — покаже час і слідство. Зараз нічого не можу додати із цього приводу».

Що передувало?

У мережі зʼявилося відео, на якому співробітники Bihus.Info під час новорічного корпоративу вживали наркотики. Поширив відео невідомий ресурс «Народна правда». Фактчекерка Альона Романюк з’ясувала: люди, вказані співробітниками редакції сайту «Народна Правда», включно з головною редакторкою медіа, так званою Марією Швецовою, — вигадані, а їхні фотографії згенерував штучний інтелект.

Засновник проєкту Bihus.Info Денис Бігус зазначив, що на відео — оператори, а журналісти наркотики не вживали. Він запевнив, що проведе жорсткі кадрові зміни.

Водночас Бігус заявив, що за членами команди Bihus.Info стежили близько року, а камери в номерах заміського комплексу, де члени команди Bihus.Info святкували корпоратив, встановили представники «поки невстановленої служби».

Учасники Медіаруху, журналісти й медіа, закликали президента Володимира Зеленського засудити кампанію тиску на незалежних журналістів і розслідувачів та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.

Пізніше Зеленський відреагував на заяви медіаспільноти про системний тиск на журналістів та розслідувачів. Глава держави наголосив, що будь-який тиск на журналістів є неприпустимим.