ДБР завершило розслідування ще однієї справи щодо Тупицького: йому загрожує до 6 років в'язниці
Слідчі Держбюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо колишнього голови Конституційного Суду Олександра Тупицького та головного бухгалтера цієї установи щодо незаконного втручання в роботу автоматизованої системи держустанови.
Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.
Розслідування встановило, що відсторонений від посади Тупицький вирішив самовільно присвоїти владні повноваження та продовжити керувати Конституційним Судом.
За попередньою змовою з головним бухгалтером КСУ Тупицький несанкціоновано втрутився в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України під час підписання електронних бухгалтерських документів. В результаті цього було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача.
Ексголова суду передав власний ключ електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру. Після відсторонення його від посади Тупицький дав головному бухгалтеру незаконну вказівку далі використовувати цей ключ від його імені та замість нього підписувати документи.
У такий спосіб було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо.
Наразі стороні захисту повідомили про завершення досудового розслідування та надано доступ до його матеріалів.
Дії Тупицького кваліфікували за ч. 4, 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України, а головного бухгалтера — ч. 2 ст. 361 КК України. Санкція останньої статті передбачає до 6 років в'язниці.
Що передувало?
Про підозру у цій справі Тупицькому повідомили у липні. А у січні ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).
До того, у грудні 2020 року, журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Він також нібито вмовляв одного з фігурантів справи не свідчити проти нього та іншого причетного до справи судді.
Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького від посади.
Верховний Суд 14 липня 2021 року визнав протиправним та скасував указ президента Зеленського, яким той звільнив Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду. ДБР перевірить, чи не було у цьому рішення зловживання владою