ДБР повідомило про підозру голові КСУ Тупицькому
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру голові Конституційного суду Олександру Тупицькому. Попри статус підозрюваного суддя намагався потрапити на робоче місце, де б міг вплинути на свідків у кримінальній справі.
Про це повідомили у пресслужбі ДБР.
Зокрема судді оголосили підозру за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).
У ДБР зазначили, що після повідомлення про підозру Тупицький імітує, що нібито не отримував її, відвідуючи робоче місце.
Водночас відсторонення судді з посади ㅡ єдиний спосіб, щоб запобігти його впливу на співробітників КСУ, які є свідками у цій кримінальній справі, кажуть у ДБР. Переконують, що суддя міг би перешкоджати наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо.
«Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні», ㅡ заявили у ДБР.
Оновлено: згодом на сайті КСУ оприлюднили заяву Тупицького до генпрокурорки Ірини Венедіктової. У ній він стверджує, що підозру ДБР вручило йому незаконно і просить зробити це «у законний спосіб» за наявності підстав. Також Тупицький просить генпрокурорку звернутися до президента щодо скасування указу про його відсторонення від посади.
Справа Тупицького
Нагадаємо, 29 грудня, після засідання Ради національної безпеки та оборони президент України Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці з посади судді Конституційного суду. Причина в кримінальній справі стосовно Тупицького.
Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького» — вони свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Конституційний суд, своєю чергою, назвав указ Зеленського «юридично нікчемним», тому виконувати його не збираються. Так, після повернення з відпустки Олександр Тупицький намагався потрапити на своє робоче місце у КСУ, однак його не пропустили співробітники Управління держохорони.
У КС заявляють, що нібито суддю не пропускали «без повідомлення про причини», а сам він навіть викликав Нацполіцію через те, що «невідомі особи» не дають йому потрапити на робоче місце. Однак в УДО заявили, що керуються указом президента та зверненням ДБР.
- Поділитися: