Шольц: Німецьке озброєння прибуде вчасно, щоб переломити битву за Донбас

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що німецьке важке озброєння надійде в Україну вчасно, щоб переломити хід бойових дій на Донбасі.

Про це Шольц сказав в інтерв’ю DPA.

«Конкретні речі, які ми можемо надати зараз, будуть надані після підготовки... без підготовки цю зброю використовувати не можна. Ми надамо протиракетні системи, здатні захистити Одесу і Київ. Також із Великою Британією і США ми вирішили, що надамо реактивні системи залпового вогню», — зазначив канцлер Німеччини.

На запитання, чи прибуде німецьке важке озброєння вчасно, щоб переломити хід бойових дій на Донбасі, Шольц сказав: «Воно прибуде вчасно».

При цьому канцлер Німеччини зазначив, що для цього Україні нададуть вищий пріоритет в черзі на постачання зброї. «Ви знаєте, що існує великий список клієнтів, які чекають отримання (зброї — ред.) через два, три роки», — зауважив він. Тому, за словами Шольца, німецький уряд змінює черговість цих доставок.

Постачання важкого озброєння

Німеччину звинувачують у зволіканні з постачанням озброєння в Україну. Так, видання Welt заявляло, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився постачати Україні важке озброєння на кшталт танків і бронетранспортерів, посилаючись на угоди з союзниками з НАТО. Водночас країна з кінця березня майже не постачала й легке озброєння.

Згодом в уряді країни пообіцяли Україні зенітні комплекси, самохідні гаубиці та реактивні системи залпового вогню. Втім, коли зброю зможуть доправити — казати відмовляються.

Welt писало, що з 30 березня по 26 травня було лише два постачання зброї від федерального уряду. У середині травня Німеччина надіслала 3 тисячі протитанкових мін та 1 600 спеціалізованих протитанкових мін спрямованої дії.

Натомість у першій партії, відправленій до України місяцем раніше, були лише запчастини до кулеметів, запальники, детонаційні шнури, радіостанції, ручні гранати, заряди вибухівки та міни.

За даними української сторони, останнє постачання зенітної та протитанкової зброї з Німеччини відбулося понад два місяці тому — 25 березня. Допомога містила дві тисячі ракет Panzerfaust 3 і 1 500 зенітних ракет «Стріла».