Німеччина не поставляє Україні танки, бо боїться, що їх використають для вторгнення в росію — Spiegel

Уряд Німеччини не постачає Україні танки, бо боїться, що українські війська можуть використати їх для вторгнення в росію.

Про це повідомляють джерела видання Spiegel.

За даними джерел, між урядами США, Франції, Німеччини та Великої Британії є неофіційна згода щодо непостачання Україні танків. Однак це питання ніколи не обговорювалось на рівні НАТО. Крім того, як кажуть джерела, Німеччина не може стати першою країною, яка вирішить постачати танки «з історичних причин».

Джерела близькі до уряду Німеччини кажуть, що існує занепокоєння, що Україна може «стати надмірно впевненою в собі», якщо здобуде низку перемог на полі бою та вирішить вторгнутись в росію — а це означатиме, що німецькі танки знову будуть всередині росії.

«Це занепокоєння підкреслює певну недовіру Берліна до президента України Володимира Зеленського», — пишуть журналісти.

Крім того, у Берліні вважають, що поки немає потреби готувати бронетехніку до постачання. Це означає, що якщо Сполучені Штати вирішить відправити до України бронетехніку, то саме відправлення не відбудеться швидко. Оскільки підготовка до відправлення, наприклад, німецьких бойових машин піхоти Marder займе декілька місяців.

Постачання важкого озброєння

Олаф Шольц відмовився постачати Україні важке озброєння на кшталт танків і бронетранспортерів, посилаючись на угоди з союзниками з НАТО. Водночас країна з кінця березня майже не постачала й легке озброєння, про що писав Welt із посиланням на документи, які є у розпорядженні німецького видання.

ЗМІ писало, що з 30 березня по 26 травня було лише два постачання зброї від федерального уряду. У середині травня Німеччина надіслала 3 тисячі протитанкових мін та 1 600 спеціалізованих протитанкових мін спрямованої дії.

Натомість у першій партії, відправленій до України місяцем раніше, були лише запчастини до кулеметів, запальники, детонаційні шнури, радіостанції, ручні гранати, заряди вибухівки та міни.

За даними української сторони, останнє постачання зенітної та протитанкової зброї з Німеччини відбулося понад два місяці тому — 25 березня. Допомога містила дві тисячі ракет Panzerfaust 3 і 1 500 зенітних ракет «Стріла».