Штормове попередження: в Карпатах очікують значну сніголавинну небезпеку
Метеорологи радять українцям відкласти походи на високогір'я до Карпат через високу сніголавинну небезпеку та штормове попередження.
Про це повідомили у Відділі гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру.
Так, значна сніголавинна небезпека очікується 2-3 січня на високогір’ї Закарпатської області та в середньогір'ї Львівської області. А 2-4 січня — у горах Івано-Франківської області.
Там можливе сходження лавин за низьких додаткових навантажень, окремих природних середніх та великих лавин. Громадянам наполегливо радять утриматися від походів на високогір'я.
Тим часом помірна сніголавинна небезпека (2 рівень) утримається 2-4 січня у горах Чернівецької області.
Як температура в Карпатах?
Станом на 08:00 2 січня на сніголавинній станції Пожижевська фіксують температуру повітря -0,1°C, вітер північно-західний, 8-11 м/с, мінливу хмарність. Висота снігового покриву становить 57-161 см, сніг старий, злежаний, добре закріплений.
Натомість на станції Плай температура повітря -0,2°C, вітер північно-західний, 4-8 м/с, туман. Висота снігового покриву становить 45-68 см, сніг старий, щільний, насичений водою.
Но сніголавинному посту Драгобрат дані такі: температура повітря -3,3°C, висота снігового покриву становить 181 см.
Що робити у разі лавини?
У Державна служба України з надзвичайних ситуаційДСНС рекомендують уважно стежити за зміною погоди в Карпатах і не виходити в гори у снігопад чи будь-яку іншу негоду. Також рекомендують уникати місць можливого сходження лавин. За даними рятувальників, найчастіше воно трапляється за крутості схилів у понад 30°; якщо схил без чагарника й дерев — за крутості 20°; а за крутості 45° лавини сходять практично після кожного снігопаду.
Почувши шум снігової лавини, рятувальники рекомендують заховатися за скелю, дерево, лягти на землю, захистити руками голову та притиснути коліна до живота й дихати через одяг. Розташовуватися потрібно за рухом лавини.
Якщо лавина захопила і почала зносити, потрібно виконувати плавальні рухи і, якщо змога, триматися скраю лавини, де швидкість руху менша.
Якщо ви опинилися всередині лавини, кричати не потрібно, оскільки сніг повністю поглинає звуки. Такі дії лише позбавлять сил. Як пише ДСНС, потрібно не дати собі заснути.