Штучний інтелект уже використовують для хакерства та дезінформації — канадський кіберчиновник

Хакери та пропагандисти використовують штучний інтелект (ШІ), щоб створювати шкідливе програмне забезпечення, складати переконливі фішингові електронні листи та поширювати дезінформацію в інтернеті.

Про це заявив керівник Канадського центру кібербезпеки Самі Хоурі в інтервʼю Reuters.

Він заявив, що його агентство бачило використання штучного інтелекту «у фішингових електронних листах або більш цілеспрямованому створенні електронних листів у шкідливому коді та в дезінформації».

Зазначається, що Хоурі не надав подробиць чи доказів. Але його твердження про те, що кіберзлочинці вже використовують штучний інтелект, додає нотки занепокоєння щодо використання нової технології шахраями.

Кіберчиновник сказав, що використання ШІ для розробки шкідливого коду все ще перебуває на початковій стадії, оскільки для його написання потрібно багато часу.

Водночас він зауважив, що моделі штучного інтелекту розвиваються досить швидко, тож важко зрозуміти їхній шкідливий потенціал.

ШІ — небезпечний?

Останніми місяцями кілька кібернаглядових груп опублікували звіти, у яких попередили про гіпотетичні ризики штучного інтелекту. Особливо швидко розвиваються програми, які використовують величезні обсяги тексту для створення переконливих діалогів, документів тощо.

Британський національний центр кібербезпеки раніше заявляв у своєму дописі в блозі про ризик того, що злочинці можуть використовувати ШІ для своїх кібератак і виходити за межі поточних можливостей.

Минулого тижня один із колишніх хакерів заявив, що попросив штучний інтелект скласти переконливу спробу обманом змусити когось здійснити грошовий переказ. І ШІ написав приклад електронного листа з трьох абзаців із проханням допомоги з терміновим рахунком-фактурою.