Штучний інтелект замінить редакторів у німецькому таблоїді Bild, очікуються сотні звільнень

Одна з найбільших газет у Німеччині — таблоїд Bild — замінить людей штучним інтелектом на низці редакторських посад. Очікуються сотні звільнень.

Про це пише The Guardian із посиланням на лист видавця Bild — компанії Axel Springer Verlag — до своїх працівників.

Заміна живих працівників штучним інтелектом відбудеться у межах програми скорочення витрат на 100 мільйонів євро.

«На жаль, [нам доведеться] розлучитися з колегами, які мають завдання, що у цифровому світі виконуються штучним інтелектом та/або автоматизованими процесами», — зазначається в листі.

Відповідно до електронного листа, з яким ознайомився конкурент Bild — газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), посади «редакторів, персоналу друкованого виробництва, підредакторів, коректорів і фоторедакторів більше не будуть такими, як зараз».

У лютому виконавчий директор Axel Springer SE Матіас Депфнер заявляв, що видавець прагне стати «суто цифровою медіакомпанією». Інструменти штучного інтелекту, як-от ChatGPT, можуть «зробити незалежну журналістику кращою, ніж вона була», сказав він.

Депфнер припустив, що штучний інтелект незабаром стане кращим «агрегатором інформації», ніж люди, і сказав, що виживуть лише видавці, які можуть створювати «найкращий оригінальний контент». Наприклад, видання з журналістськими розслідуваннями та оригінальними коментарями.

Раніше цього року американський сайт BuzzFeed оголосив, що має намір використовувати штучний інтелект для «покращення» контенту та онлайн-вікторин.

Видання Daily Mirror і Daily Express у Великій Британії теж досліджують можливість використання штучного інтелекту.

Що може ChatGPT?

Інструменти штучного інтелекту, як-от ChatGPT, можуть генерувати складні тексти із простих підказок користувача, створюючи що завгодно: від есе та заяв про роботу до віршів і творів художньої літератури, але його відповіді іноді бувають неточними або навіть сфабрикованими, зазначає The Guardian.

Видання Men’s Journal і технічний вебсайт Cnet почали використовувати штучний інтелект для створення статей, які згодом перевіряли на точність редактори, хоча в січні Cnet визнав, що виправляти доводилося понад половину статей.

У квітні видавці німецького щотижневика Die Aktuelle звільнили свого редактора та перепросили сім’ю Міхаеля Шумахера після того, як провели «інтерв’ю» з легендою «Формули-1», яке було повністю створене ШІ.