Смертним вироком іноземцям рф підіймає ставки на переговорах — радник глави МВС
Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко вважає, що «суд» «ДНР» над іноземцями, які брали участь у воєнних діях у складі української армії, є підвищенням ставок росії у переговорному процесі.
Про це він сказав в етері телемарафону, цитує «Укрінформ».
«Ми повинні чітко розуміти, що насправді «суд» над іноземцями — це підняття ставок у переговорному процесі російською федерацією, вони використовують їх як заручників», — вважає представник відомства.
Мовляв, у такій «блискавичній швидкості» цей «суд» виніс вирок для того, щоб росія могла тиснути на світ під час проведення переговорів.
Денисенко також зауважив, що 11 вересня відбудуться довибори до регіональних дум і губернаторів у 27 регіонах росії. І вибори, з його слів, багато в чому будуть «вотумом довіри до путіна для ведення війни».
«І суд над нашими військовополоненими, на жаль, це буде в цілому однією з частин цієї передвиборчої кампанії», — наголосив радник очільника МВС.
Що передувало?
9 червня так званий «верховний суд "ДНР"» ухвалив перше рішення щодо іноземних бійців, які захищали Україну. Бойовики «засудили» громадянина Марокко Саадуна Брагіма та двох британців: Ейдена Асліна і Шона Піннера. Окупанти дали іноземним захисникам України місяць на оскарження «рішення» так званого суду.
Речник МЗС України Олег Ніколенко назвав цей «судовий процес» нікчемним. Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трас також засудила дії окупантів і наголосила, що британці є військовополоненими.
«Це фіктивний вирок, який абсолютно не має законності. Мої думки з родинами. Ми продовжуємо робити все можливе, щоб підтримати їх», — написала міністерка.
Нагадаємо, про перебування у російському полоні двох громадян Великої Британії стало відомо раніше — саме їх Оксана Марченко пропонувала обміняти на свого чоловіка, ексдепутата Віктора Медведчука.
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зазначав, що його уряд робить усе можливе, щоб допомогти своїм полоненим громадянам, однак рішення про будь-який обмін полоненими ухвалюватиме Київ.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Україна розслідує винесення смертного вироку іноземцям, що воювали за Україну. А в США закликали росію поважати міжнародне право.