SpaceX удруге запустила в небо свою найбільшу ракетну систему. Але вона вибухнула в космосі
Космічна компанія Ілона Маска SpaceX вдруге здійснила випробувальний запуск надважкої ракети—носія Starship. Вона вперше досягла космосу, але, як вважається, вийшла з ладу через кілька хвилин.
Про це пише The Guardian.
Так, 18 листопада було друге випробування Starship після того, як у квітні перша спроба дістатися до космосу закінчилася вибухом.
Запуск здійснили з майданчика Starbase компанії Ілона Маска в Техасі. Starship не мала екіпажу. В разі успіху вона приземлилася б у Тихому океані поблизу Гаваїв. Компанія сподівалася, що ракета врешті-решт зможе облетіти Землю, що може тривати півтори години.
Приблизно через дві з половиною хвилини польоту два ступені космічного корабля роз'єдналися. SpaceX незабаром оголосила, що зв’язок із ним втрачений. Компанія вважає, що механізм самознищення ракети спрацював після втрати сигналу.
Другий політ SpaceX став кращим, якщо порівняти з першим тестовим запуском у квітні, коли обидва ступені зрештою вибухнули через чотири хвилини польоту. Перший ступінь космічного корабля, який отримав прізвисько «Надважкий» за свої 33 двигуни, вийшов з ладу, через що обидва ступені вибухнули.
Цього разу 33 двигуни Super Heavy зуміли підняти себе та другий ступінь, ракетну систему Starship, у космос. Вона успішно відокремилася, але незабаром стався вибух.
Як зазначають у компанії, Starship — це повністю багаторазова транспортна система, призначена для перевезення як екіпажу, так і вантажу на орбіту Землі, «допомоги людству повернутися на Місяць», подорожувати на Марс і далі.
У SpaceX обіцяють, що Starship стане «найпотужнішою у світі ракетою-носієм, яка коли-небудь була розроблена», і зможе перевозити до 150 метричних тонн.