SpaceX запустила у небо Starship — свою найбільшу ракетну систему. Перша спроба була невдалою

Космічна компанія Ілона Маска SpaceX запустила в небо Starship — повністю багаторазову систему космічного запуску, яка належить до надважких ракет—носіїв. Перша спроба 17 квітня була невдалою.

Про це йдеться у трансляції SpaceX.

Друга спроба першого тестового польоту Starship відбулася на об’єкті компанії Starbase поблизу селища Бока-Чіка в Південному Техасі.

Інтегрована система Starship — це перший ступінь ракети Super Heavy («Надважкий»), другий ступінь — власне космічний корабель Starship. Під час тестового запуску вони мали піднятися в небо разом.

Перша спроба у вівторок, 17 квітня, була відхилена через проблему з паливом. Але друга спроба інтегрованого льотного випробування Starship була успішнішою. Після успішного старту та підняття в повітря верхній ступінь Starship мав відокремитися від Super Heavy приблизно за три хвилини після старту, але цього не сталося. Starship почав перекидатися, зрештою вибухнувши.

Випробування Starship, 20 квітня 2023 рокуСкриншот

У SpaceX все ж заявили про успіх першого тесту й додали, що продовжуватимуть переглядати дані та працюватимуть над наступним льотним випробуванням. Компанія повідомляла, що під час першого інтегрованого тесту не будуть намагатися здійснити вертикальну посадку Starship або ловити Super Heavy.

Як зазначають у компанії, Starship — це повністю багаторазова транспортна система, призначена для перевезення як екіпажу, так і вантажу на орбіту Землі, «допомоги людству повернутися на Місяць», подорожувати на Марс і далі.

У SpaceX обіцяють, що Starship стане «найпотужнішою у світі ракетою-носієм, яка коли-небудь була розроблена» та зможе перевозити до 150 метричних тонн.

До цього команда SpaceX завершила кілька суборбітальних льотних випробувань верхнього ступеня Starship. Вони допомогли підтвердити конструкцію транспортного засобу, довівши, що Starship може пролетіти через дозвукову фазу входу, перш ніж повторно запалити двигуни та перевернутися у вертикальну конфігурацію для приземлення. Також компанія провела численні випробування ракети Super Heavy.