Спецпредставник Китаю не закликав віддати росії окуповані українські території — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба спростував інформацію видання The Wall Street Journal про те, що китайський спеціальний представник Лі Хуей закликав США та Європу віддати росії «її нові території» — і нібито в такий спосіб негайно припинити бойові дії.

Кулеба спростував інформацію у своєму відеозверненні 27 травня.

Він розповів, що після публікації зв’язався зі своїми колегами з європейських країн, які нещодавно відвідував Лі Хуей. Вони не підтвердили заклики про визнання за росією окупованих українських територій.

«Жоден з них не підтверджує, що озвучувалися чи велися перемовини про те, щоб визнати за росією ті українські території, які зараз окуповує рф», — наголосив він.

Міністр закликав «зберігати холодний розум, здоровий глузд, не реагувати емоційно на кожну публікацію».

«Ми контролюємо процес, ніхто за спиною України робити проти нас нічого не буде», — запевнив глава української дипломатії.

Кулеба підкреслив, що Україна продовжить вести діалог із Китаєм відповідно до трьох базових принципів: взаємоповага до територіальної цілісності, жодних пропозицій про територіальні поступки чи «заморожування» війни.

Що передувало?

Делегація Китаю на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм відвідала Київ 16-17 травня.

В українському МЗС розповіли, що під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в межах міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що Україна «не сприймає жодних пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту».

В Офісі президента для делегації Китаю провели брифінг щодо поточної безпекової ситуації в Україні.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов і заступник керівника Офісу президента Роман Машовець поінформували членів китайської делегації про ситуацію на фронті, втрати росіян та масовані ракетні атаки росії на об’єкти української цивільної інфраструктури й спричинені ними жертви серед мирного населення.

Далі спецпредставник Китаю вирушив до країн Європи та в росію, аби «сприяти мирним переговорам».

Видання The Wall Street Journal із посиланням на посадовців, які розмовляли з Лі Хуеєм, 26 травня написало, що спецпредставник Китаю нібито дав чіткий сигнал: «Союзники США у Європі повинні заявити про свою автономію і закликати до негайного припинення вогню, залишивши за росією володіння частиною територій “свого меншого сусіда”».