На саміті «Великої сімки» в Японії обговорять ідею міжнародного мирного саміту щодо України — Reuters
Лідери країн «Великої сімки» на саміті в Японії обговорять ідею міжнародного мирного саміту щодо України.
Про це пише Reuters із посиланням на офіційного представника Європейського Союзу.
Зустріч лідерів G7 має відбутися 19–21 травня в японському місті Хіросіма.
Напередодні саміту країни «Великої сімки» та їхні партнери збільшили обсяг зобов’язань щодо бюджетної й економічної підтримки України на 2023–й і початок 2024 року до 44 мільярдів доларів. Водночас представники G7 висловили надію на швидке впровадження Україною структурних реформ за програмою МВФ.
Що ще обговорять на саміті?
Як зазначає Reuters, головні обговорення на саміті G7 у Хіросімі стосуватимуться Китаю та росії.
Розбіжності всередині G7 виявляються найбільш помітними щодо Китаю, заявили Reuters численні джерела.
Країни розмірковують над тим, як зменшити економічну залежність від Китаю та убезпечитися від порушень у глобальних ланцюгах постачань.
Політичні розбіжності щодо Китаю проявилися після того, як президент Франції Емманюель Макрон відвідав Пекін минулого місяця і закликав Європейський Союз зменшити свою залежність від Сполучених Штатів.
Високопоставлений чиновник адміністрації США розповів Reuters, що саміт продемонструє спільний підхід до Китаю, хоча він визнав, що це «одне з найскладніших питань» зустрічі.
Високопоставлені джерела в уряді Німеччини повідомили, що буде низка інших заяв, зокрема щодо України, економічної стійкості та безпеки, продовольчої безпеки тощо.
Також G7 прагне зблизитися з членами «Глобального Півдня», щоб протистояти ролі Китаю на світовій арені. На саміт у ролі спостерігачів запросили Індію та В’єтнам.
Щодо вторгнення росії в Україну існують розбіжності у стратегії припинення конфлікту, зазначають джерела.
Сполучені Штати не хочуть говорити про дипломатичний шлях, доки не побачать, як розвиватиметься весняний військовий контрнаступ України, заявили посадовці. Тоді як європейські союзники хочуть дипломатичного рішення, пише Reuters.
Раніше видання Financial Times писало, країни G7 та Європейський Союз мають намір остаточно заборонити імпорт російського газу за маршрутами, на яких рф раніше скоротила постачання.
Якщо рішення ухвалять, то це унеможливить будь-яке відновлення постачання газу в ЄС в обхід України.
- Поділитися: