Спікер Джонсон анонсував зміни в законопроєкті про допомогу Україні. Кошти, можливо, виділять у кредит

Спікер нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон заявив, що законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги, можуть змінити. Наприклад, кошти можуть надати на кредитній основі.

Про це пише видання Hill.

За словами Джонсона, він планує винести законопроєкт щодо виділення фінансування для інших держав, зокрема України, після того, як Палата представників повернеться з великодніх канікул. Він також анонсував «деякі важливі нововведення» до пакета допомоги.

Він навів як приклад ідею надання Україні грошей у кредит, яка набула популярності як спосіб підтримати Україну так, щоб зменшити занепокоєння американських консерваторів.

«Навіть президент Трамп говорив про концепцію позики, де ми не просто надаємо іноземну допомогу. Ми встановлюємо такі відносини, щоб вони (Україна — ред.) могли повернути нам це, коли настане час», — сказав Джонсон.

Джонсон каже, що в умовах Більшість у Верхній палаті американського Конгресу — Сенаті — належить демократам. Тим часом нижню палату — Палату представників — контролюють республіканці.розділеного уряду слід шукати консенсусу, бо «деякі речі повинні бути двопартійними».

Водночас законопроєкт про конфіскацію російських активів, заморожених у США, і можливість передавати їх Україні для використання проти росії Джонсон назвав «чистою поезією».

Що з допомогою від США?

У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.

Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.