Президент про відсутність допомоги від Конгресу США: Ми втратили пів року

Президент Володимир Зеленський заявив, що через відсутність рішення американського Конгресу про виділення допомоги для України, військо «згаяло пів року».
Про це він повідомив в інтерв'ю Washington Post.
За його словами, поки Конгрес не погодить підтримку, Україна «залишатиметься там, де зараз є на сході». Як зауважив Зеленський, Україна може проводити обмежені наступальні операції, але щоб витіснити росію потрібно більше зброї. Президент заявив, що через суперечки Конгресу «ми (Україна — ред.) втратили пів року».
«Ми більше не можемо гаяти час. Україна не може бути політичним питанням між сторонами», — наголосив президент.
Як пояснив Зеленський, відсутність підтримки з боку США означає, що в України не буде протиповітряної оборони, ракет Patriot, засобів радіоелектронної боротьби та артилерійських снарядів.
«Це означає, що ми будемо повертатися назад, відступати крок за кроком, маленькими кроками», — наголосив глава української держави.
Водночас він наголосив, що нині Україна «намагається знайти спосіб не відступати».За його словами, після того, як у лютому Сили оборони вивели з Авдіївки, на фронті вдалося стабілізувати ситуацію «завдяки розумним крокам військових». Зеленський припускає, що якщо фронт залишиться стабільним, то Україна зможе озброїти та навчити нові бригади в тилу для проведення нового контрнаступу пізніше цьогоріч.
«Якщо ви не будете робити кроки вперед для підготовки нового контрнаступу, росія їх зробить. Ось чого ми навчилися в цій війні: якщо ви цього не зробите, це зробить росія», — зауважив президент.
Ситуація на фронті
У січні очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповідав, що російський наступ, який тривав на фронті, вичерпається на початку весни. Буданов припускав: «Зараз хід противника; він закінчиться, я думаю, — почнеться наш».
Вже в березні командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк заявив, що українські військові у 2024 році прагнуть створити ударне угруповання та провести контрударні дії.
Згодом він також зауважив, що в російському війську створюють угруповання зі 100 тисяч солдатів. За словами Павлюка, на початку літа рф може мати певні сили для проведення наступу на одному з напрямків.
Напередодні президент Володимир Зеленський підтвердив наміри росіян щодо проведення контрнаступу. Його очікують приблизно наприкінці травня або в червні.
Що з допомогою від США?
У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.
- Поділитися: