Спікера Джонсона закликають подати у відставку через суперечки в Конгресі щодо допомоги Україні та Ізраїлю

Спікера Палати представників США Майка Джонсона закликають подати у відставку через суперечки в Конгресі щодо допомоги Україні та Ізраїлю. А втім, спікер заявив, що не піде з посади.

Про це пишуть CNN та WSJ.

Республіканець Томас Массі, різкий критик подальшої допомоги Україні, заявив, що приєднається до конгресменки-республіканки Марджорі Тейлор Грін у її клопотанні про відставку Джонсона. Грін подала цю пропозицію в березні, але поки що не намагалася домогтися голосування.

Массі заявив, що Джонсон повинен дозволити Республіканській партії обрати нового лідера, а потім піти у відставку.

Про це він сказав на тлі розчарування, що зростає, серед блоку консерваторів тим, що Джонсон неодноразово звертався до демократів із проханням допомогти ухвалити законодавство для фінансування уряду та інших важливих заходів.

Як пише WSJ, дедалі більше республіканців критикують лідерство Джонсона, зазначаючи, що він «недостатньо жорстко домовлявся з демократами з таких питань, як-от скорочення витрат».

Крім того, конгресмени висловлювали занепокоєння з приводу його пропозиції ухвалити чотири окремі законопроєкти, об'єднати їх і передати до Сенату США.

Утім, до кінця 16 квітня жоден інший республіканець не приєднався до пропозиції про відставку, і не було жодних ознак того, що хтось із законодавців міг би замінити Джонсона, якщо його усунуть із посади.

Своєю чергою сам Майк Джонсон заявив, що не піде з посади.

«Я не піду у відставку, і я вважаю абсурдною ідею про те, що хтось може внести пропозицію про відставку, коли ми просто намагаємося виконувати свою роботу», — сказав він.

Хто такий Джонсон і як пов'язаний з допомогою Україні?

Республіканця Майка Джонсона обрали спікером Палати представників США — нижньої палати Конгресу США — торік 25 жовтня. Джонсон став третім наймолодшим спікером за понад століття й мав найменший досвід роботи у Конгресі з усіх спікерів за останні 140 років, зауважувало ABC News.

Правозахисна група «Республіканці за Україну», спрямована на заохочення підтримки Києва з боку партії, поставила Джонсону оцінку F, тобто оцінювала його підтримку України як дуже низьку. Його заяви правозахисники вважають антиукраїнськими.

Наразі через опір республіканців у Палаті представників заблокований законопроєкт, який передбачає 60 млрд доларів для України. Цей документ уже схвалений у Сенаті США — верхній палаті Конгресу. Але для того, щоб він потрапив на підпис президентові Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату.

З проханням якомога швидше ухвалити закон до Джонсона зверталися і президент США, і президент України. Джонсон натомість пропонував допомагати Україні у кредит. А нещодавно презентував альтернативні чотири окремі законопроєкти щодо американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та про пріоритети національної безпеки, замість одного, вже погодженого у Сенаті.