Лайфстайл

Споживачі можуть звертатись до поліції у разі нарахувань з коефіцієнтом у платіжках за газ

Якщо у платіжках за споживання газу нарахування ідуть з коефіцієнтом 1,02 – споживач має право звернутися до поліції. Це незаконно, якщо споживає має лічильник. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському заявив заступник начальника департаменту енергоефективності НАК Нафтогаз Олексій Хабатюк.

За його словами, така ситуація досить поширена: «Нарахування за коефіцієнтами є незаконними. Їх не можна нараховувати. Відповідно, додаткові обсяги споживачі не мають сплачувати. Вони мають сплачувати лише той обсяг, який спожили за лічильником».

За словами Хабатюка, облгази помилково або умисне трактують на свій розсуд кодекс газорозподільчих мереж. У такому випадку є кілька варіантів розв'язання проблеми:

«Перше – це звернення до свого постачальника. Перш за все, це треба зафіксувати факт, що це є незаконним: пишеться відповідний лист-звернення «просимо провести перерахування, тому що». І там пояснення. Шаблон можна знайти в інтернеті. Потім звернутися до національного регулятора також зі скаргою про те, що порушені права. Оскільки вже відомо, що реакції від газбудів немає на цю ситуацію, вони не роблять перерахунок. Від НКРЄКП була реакція, але дії по суті немає, тому що перевірки не проведені, стягнення не накладені. Тому є, на мою думку, всі підстави звертатися до правоохоронних органів з заявою про шахрайство». 

Хабатюк також заявив, що Нафтогаз може встановити лічильники за свій кошт, якщо погодить Кабмін.

Більше про:платіжкакомунальні послуги
Поділитись:
Пов'язані новини
Економіка
6 лютого 2020, 10:55
Заборгованість по субсидіях на початок року є в 19 областях — Рахункова палата
Заборгованість із виплат пільг і субсидій населенню на оплату комунальних послуг станом на початок 2020 року була в 19 областях України. Є ризик, що вона не буде погашена цього року.
Суспільство
3 лютого 2020, 11:17
Пенсіонерка, якій депутат порадив продати собаку, щоб заплатити за комуналку, запропонувала йому продати мозок
Пенсіонерка Любов Колюча, якій депутат від «Слуга народу» Євген Брагар порадив «продати собаку елітної породи», аби сплатити борги за комунальні послуги, порадила народному обранцю думати, що він говорить. Зі своїм улюбленцем жінка розлучатися не збирається.
Суспільство
2 лютого 2020, 11:08
Не продавай собак — оформлюй субсидію та добірка мемів про продаж чотирилапих заради комуналки
У Нафтогазі нагадали, хто в Україні може оформити субсидію для оплати комунальних послуг. Це пов’язано зі скандалом навколо висловлювань народного депутата Євгенія Брагара, який порадив літній жінці продати собаку «елітної породи», щоб оплатити комуналку.
Суспільство
1 лютого 2020, 17:39
Не навчився відповідати на чутливі питання: депутат вибачився за пропозицію продати собаку, щоб заплатити за комуналку
Депутат від «Слуги Народу» Євгеній Брагар вибачився за те, що запропонував пенсіонерці продати собаку «елітної породи», щоб заплатити за комунальні послуги.
Суспільство
1 лютого 2020, 11:54
Депутат від «Слуги Народу» запропонував пенсіонерці продати собаку, аби заплатити за комуналку
Народний депутат від пропрезидентської партії «Слуга Народу» Євгеній Брагар запропонував пенсіонерці продати собаку «елітної породи», аби розрахуватися за комунальні послуги.
Економіка
1 лютого 2020, 08:57
Зеленський чекає пояснень від двох областей через платіжки за опалення
Президент Володимир Зеленський очікує пояснень від влади Чернівецької та Миколаївської областей через те, що в них не зменшили нарахувань за теплопостачання у грудні.