Нафтогаз може встановити лічильники своїм коштом, якщо потрібну для цього суму Міністерство економічного розвитку та торгівлі передбачить у фінансовому плані компанії на 2019 рік. Про це в ефірі Громадського заявив Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу.

За словами Хабатюка, це питання наразі залишається невирішеним, оскільки фінансовий план на 2019 рік досі залишається незатвердженим.

«Уряд прийняв рішення, що саме Нафтогаз замість облгазів має профінансувати ці лічильники, наскільки я бачив проект рішення.

Тому що остаточне рішення ще не опубліковане, Кабмін рекомендував Нафтогазу разом з облгазами забезпечити встановлення цих лічильників», — заявив Хабатюк.

Він пояснив, що лічильники не будуть безкоштовні, в будь-якому випадку за їх встановлення заплатять.

«Ідея Кабміну — те, що це має профінансувати Нафтогаз. Нафтогаз не проти профінансувати це: якщо облгази не справилися, то Нафтогаз може забезпечити фінансування, якщо Кабмін передбачить це у фінплані Нафтогазу», — додав Хабатюк.

Раніше голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики (НКРЕКП) Оксана Кривенко повідомила, що встановлення газових лічильників коштом Нафтогазу зменшить тариф на газ для споживачів.

Нагадаємо, 30 січня уряд зобов’язав Нафтогаз встановити газові лічильники всім споживачам, які їх ще не мають. Встановити лічильники там мають власним коштом.

Крім цього, під час засідання уряду ухвалили рішення знизити норми споживання газу для споживачів без лічильника втричі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Поділитись: