Справа Гандзюк: суд відмовив адвокатам Мангера у поновленні провадження щодо нього

Шевченківський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання адвокатів Владислава Мангера — підозрюваного у замовленні вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк — про поновлення кримінального провадження щодо нього.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Адвокати просили суд відновити провадження щодо Мангера, яке призупинили у зв’язку з розшуком підозрюваного організатора злочину Олексія Левіна.

Адвокати наголошували на тому, що призупинення провадження порушує права Мангера, який фактично, на їхню думку, став заручником розшуку Олексія Левіна. Вони також наголосили на тому, що підозра Мангеру фактично ґрунтувалася на показах Ігоря Павловського, однак у суді в грудні 2019-го Павловський зазначив, що «від Мангера не надходила інформація про Гандзюк, а Левін не говорив про негативне ставлення Мангера до Гандзюк».

Адвокати просили відновити провадження та передати справу щодо Мангера до суду. Також адвокати наголосили на тому, що нібито в провадженні щодо Мангера та Левіна існує «клон», в якому триває розслідування і в якому допитували Ігоря Павловського. Однак прокурор у справі Сенюк заявив, що ніяких клонів не існує, а з одного провадження ще 2018 року було виділене інше – щодо Мангера та Левіна.

Прокурор просив відмовити у задоволенні клопотання, пояснивши, що сторона обвинувачення проти відновлення провадження до екстрадиції Олексія Левіна, оскільки свідчення останнього «є важливими для подальшого розслідування» і щодо Владислава Мангера.

«Після того, як Левіна було оголошено у розшук, ми ще кілька місяців здійснювали розслідування. Але ми дійшли до того моменту, коли ми вже не може далі проводити розслідування без його участі, а строки досудового розслідування тривають», — сказав прокурор.

Також він зауважив, що суд став на їхню сторону, підтверджуючи те, що жодні права Мангера наразі не порушуються, а провадженню може зашкодити, адже можуть завершитися строки досудового слідства.

У липні минулого року прокуратура призупинила провадження щодо Владислава Мангера та Олексія Левіна. У січні 2020 останнього затримали у Болгарії.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада 2018-го Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

Спершу поліція кваліфікувала злочин, як хуліганство, потім назвала умисним вбивством. Розслідування встановило підозрюваних виконавців та організатора злочину: Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Сергія Торбіна. Вони визнали провину та пішли на угоду зі слідством, отримавши від 3 до 6 з половиною років позбавлення волі.

Підозрюваними співорганізаторами злочину, за даними слідства, є Ігор Павловський та Олексій Левін, а замовником — голова Херсонської облради Владислав Мангер.

Ігор Павловський перебував під вартою, втім нібито через погане самопочуття його відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу. Олексій Левін утік ще на початку розслідування. Владислава Мангера арештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна та призупинили у зв’язку з розшуком останнього.

Рідні та друзі Катерини Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук та правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.