Справа МН17: навесні 2023-го можуть оголосити нові результати розслідування

Нові результати розслідування у справі про катастрофу малайзійського літака рейсу MH17, який у 2014 році збили над Донбасом, можуть оголосити вже навесні 2023 року.

Про це повідомила керівниця спільної слідчої групи у справі MH17 Дігна ван Бутцелар у коментарі «Суспільному».

Наразі частина розслідування ще продовжується. Воно стосується тих, хто був членами команди, що керувала установкою «Бук», та тих, хто дозволив їй приїхати з росії на територію України.

«Ми очікуємо, що на початку наступного року, найімовірніше, навесні, ми можемо мати результати нашого розслідування й оголосимо його результати», — сказала Дігна ван Бутцелар.

Вона заявила, що всі факти, які слідча група досліджувала та розслідувала, були розглянуті судом «таким чином, як нам би цього хотілося».

«Ракета з установки "Бук"; військова машина, яка належала росії; поле у Первомайському, яке перебувало під контролем сепаратистів, яких підтримувала росія. Усі ролі та дії обвинувачених були підтверджені, згідно з нашими розслідуваннями та тим, що ми знайшли», — зазначила вона.

Про справу МН17

17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу «Амстердам — Куала-Лумпур» збили на Донбасі. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули.

Менш ніж за місяць після цього було сформовано Об`єднану слідчу групу (JIT) — і представники органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України розпочали розслідування. росія свою причетність до злочину заперечує.

Та окружний суд Гааги 17 листопада визнав винними двох громадян рф — Ігоря Гіркіна-Стрєлкова та Сергія Дубінського — а також громадянина України Леоніда Харченка у справі про збиття літака.

Суд призначив їм довічне ув'язнення і схвалив виплату компенсації родичам загиблих у повному обсязі — понад 16 мільйонів євро.

Під час зачитування вироку у справі про MH17 окружний суд Гааги також визнав, що росія контролювала самопроголошену «ДНР» щонайменше з травня 2014 року, з чого випливає, що на території України з того часу був міжнародний збройний конфлікт.

росія вирок суду не визнає та не хоче видавати засуджених росіян Гіркіна та Дубінського Нідерландам.