Справа Шеремета: суд заявляє про втручання у діяльність через мітинги та «неоднозначні висловлювання»
Шевченківський районний суд Києва заявляє про втручання в професійну діяльність суддів та вплив на суд присяжних під час розгляду справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.
Відповідне звернення направили до Вищої ради правосуддя та Офісу генпрокурора, передає пресслужба суду.
У ньому зазначається, що кожне судове засідання у цій справі супроводжується організацією масових акцій протесту біля будівлі суду, «під час яких порушується громадський порядок, відбуваються бійки, пошкоджується майно тощо».
Також у суді стверджують, що прихильники підозрюваних у справі в соціальних мережах, зокрема Facebook, «гостро обговорюють хід розгляду справи… в публікаціях та коментарях звучать неоднозначні висловлювання на адресу суддів та присяжних, що мають характер погроз та закликів до розправи…»
У суді переконані, що робиться це з метою схилити суд до прийняття рішення, «необхідного певній групі осіб». Якій саме, там не уточнили.
«До того ж з боку сторони захисту лунають висловлювання, які мають ознаки тиску», — йдеться в заяві.
Справа Шеремета
Зазначимо, зараз у Шевченківському суді Києва за участі присяжних слухається справа щодо трьох обвинувачених у вбивстві журналіста Павла Шеремета: Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. У справі троє потерпілих: Олена Притула, мама Павла Шеремета та його донька.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 07:45 ранку внаслідок вибуху машини. Розслідування вбивства високопосадовці публічно називали «справою честі», проте до грудня 2019 року слідство не мало жодного офіційного підозрюваного.
Слідство впродовж тривалого часу наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» та «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.
Але у травні 2020-го підозрюваним змінили підозри. Зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» та «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.
Зараз Нацполіція завершила досудове розслідування у справі про виконавців убивства Шеремета та передала матеріали справи до суду. Тим часом суд уже пом'якшив запобіжні заходи для Дугарь і Кузьменко, натомість Антоненко залишається під вартою.
Справа щодо замовників убивства ще розслідується. Процесуальне керівництво в ній веде Офіс генпрокурора.