Усім трьом підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри, з яких зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб.

Про це адвокат Кузьменко Тарас Безпалий розповів «Українській правді».

Раніше поліція називала організатором злочину Антоненка, який, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» та «культивуючи величність арійської раси», вирішив убити Шеремета.

Тепер же слідство називає організаторами невстановлених осіб, які діяли з особистих мотивів і «вирішили створити в суспільстві вкрай резонансну подію» для провокації акцій протесту.

Антоненко тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособником.

За оновленою версією поліції, Кузьменко лише підкладала вибухівку під автомобіль журналіста, але не активувала її, як йшлось раніше. Вибухівку ж нібито надали невстановлені особи.

Також до підозр додали дві нові статті: про знищення майна (автомобіля, на якому їхав Шеремет) та незаконне зберігання зброї (вибухівки, яку підклали під авто).

За даними «Слідства.інфо», вже найближчими днями слідство має оголосити про завершення розслідування щодо Антоненка, Дугарь та Кузьменко. Джерела видання кажуть, що наказ про це «надійшов згори», попри те, що деякі слідчі вважають докази недостатніми.

Достатньо чи недостатньо доказів для направлення справи до суду вирішуватиме прокуратура.

Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський прокоментував хід справи Шеремета, наголосивши, що міністр внутрішніх справ несе відповідальність за неї.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох фігурантів справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство заявило, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: