Справі про розкрадання земель Київської ГЕС не 10 років — прокурор
Розслідування у справі про розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС, у якій фігурує бізнесмен Ігор Мазепа, не ведеться 10 років, як про це заявляла сторона захисту.
Про це повідомив прокурор Офісу генерального прокурора Євген Сльота, який займається справою.
Він пояснив, що кримінальне провадження об’єднали з іншим, яке також стосується розкрадання земель у межах Київської ГЕС. І вже об’єднаному кримінальному провадженню автоматично присвоїли номер того, розслідування в якому розпочали ще у 2014 році, додав прокурор.
«Насправді підозрюваним інкримінуються події не 10-річної давнини, а 2020-2021 років. Натомість адвокати під час своїх виступів у суді зазначали, що нібито провадження розслідується 10 років. Проте фактично це не так», — наголосив Сльота в етері телемаратону.
За словами прокурора, станом на зараз підозру повідомили 12 фігурантам.
Серед них — один із керівників Головного управління Держгеокадастру в Київській області. Він перебуває під вартою. Наразі перевіряється причетність інших посадовців до відведення ділянок поблизу ГЕС.
Сльота також згадав про затримання бізнесмена Ігоря Мазепи. Він підкреслив, що у слідчих було достатньо підстав вважати, що Мазепа може виїхати з України й не повернутися.
«Підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі осіб було повідомлено про підозру. 6 з них було взято під варту, 1 особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний, 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України», — розповів прокурор.
Він відкинув звинувачення, що справа має політичну вмотивованість чи тисне на бізнес.
Сльота також прокоментував рішення прокуратури просити для Мазепи заставу 700 млн грн.
«Зважаючи на те, що ці особи володіють значними фінансовими можливостями, а також набули внаслідок злочинної схеми численне рухоме та нерухоме майно, був визначений відповідний розмір застави», — пояснив він.
Нагадаємо, що Ігорю Мазепі призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 27 лютого з можливістю внесення майже 350 млн грн застави. Також у СІЗО відправили його брата Юрія. Ще двох підозрюваних суд відправив під варту, встановивши розмір застави у 45 млн та 20 млн грн.
Більше про цю справу
Увечері 18 січня у ЗМІ з’явилася інформація про затримання бізнесмена Ігоря Мазепи на контрольно-пропускному пункті «Медика — Шегині» та обшуки в офісі його компанії, які проводили співробітники Державного бюро розслідувань.
Інвестиційна компанія Concorde Capital підтвердила, що її засновника Ігоря Мазепу затримали 18 січня на українсько-польському кордоні, коли він прямував на Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі. Кажуть, кримінальне провадження стосується котеджних містечок, зведених ще у 2013 році. Проте наполягають, що обшуки проводяться без ухвали суду.
Компанія повʼязала дії ДБР «з позицією Ігоря Мазепи щодо тиску силовиків на бізнес» і звинуватила правоохоронців, що ті провели обшук машини та затримання Мазепи без ухвалення суду.
Наступного дня ДБР відзвітувало, що затримало бізнесмена, його брата та ще двох фігурантів за справою про схему протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. У ДБР стверджують, що організатори оборудки намагалися захопити 300 га вартістю понад 1 млрд гривень.
Федерація роботодавців України та громадський рух «Маніфест 42» засудили дії правоохоронців за затримання Ігоря Мазепи. Вони вважають, що в цій справі відбувається тиск на бізнес. А «Маніфест 42» навіть закликав підприємства об'єднатися «проти свавілля силовиків».