Федерація роботодавців та «Маніфест 42» розкритикували силовиків за затримання бізнесмена Мазепи

Федерація роботодавців України та громадський рух «Маніфест 42» випустили заяви, у яких засудили дії правоохоронців за затримання бізнесмена й власника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Вони вважають, що в цій справі відбувається тиск на бізнес.

Про це йдеться в повідомленні Федерації роботодавців, а також у заяві «Маніфесту 42», яка є в розпорядженні «Економічної правди».

«Сьогодні, коли надважливим є збереження кожного робочого місця та кожної гривні податків, кожен донат на підтримку ЗСУ, Федерація роботодавців України вважає неприпустимим блокування підприємств та їх господарської діяльності», — йдеться в заяві ФРУ.

У Федерації додали, що «вкрай обурені фактом неправомірного тиску силовиків» на засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу та її співробітників.

Там стверджують, що обшук у компанії Мазепи проводився без ухвали суду, під час обшуку вилучали особисті речі співробітників, а також не допустили на місце адвоката. Такі дії правоохоронців у Федерації назвали порушенням відповідних процесуальних норм, що «може свідчити про замовний характер слідчих дій».

«Тому у ФРУ схильні вважати, що насправді має місце факт вкрай незрозумілих дій слідчих ДБР стосовно вітчизняного інвестора, який активно виступає проти тиску правоохоронних органів на бізнес», — наголосили у Федерації.

У Федерації пообіцяли звернутися до президента України, генерального прокурора, а також тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів з вимогою дати оцінку діям силовиків.

«Маніфест 42» закликав бізнес об'єднатися «проти свавілля силовиків»

Громадський рух «Маніфест 42» у своїй заяві закликав усі бізнес-обʼєднання України «до рішучого спротиву свавіллю тилових силовиків, черговим проявом якого стало затримання підприємця Ігоря Мазепи».

«Маски-шоу в офісі підприємства цього разу відбулося навіть без судових рішень. А недопуск адвокатів до місць обшуку став новим рівнем нахабності та беззаконня дій перевертнів у погонах», — заявляють у «Маніфесті 42».

Там відзначили, що численні звернення до президента Володимира Зеленського «щодо безпрецедентної хвилі безперервних атак тилових силовиків» на бізнес залишаються без належного реагування.

У русі додали, що «без великих сподівань», але знову закликають президента Зеленського безпосередньо розібратися у проблемі «свавілля тилових силовиків», оскільки «йдеться не просто про порушення Конституції, а про внутрішню загрозу національній безпеці держави».

Більше контексту

Увечері 18 січня у ЗМІ з’явилася інформація про затримання бізнесмена Ігоря Мазепи на контрольно-пропускному пункті «Медика — Шегині» та обшуки в офісі його компанії, які проводить Державне бюро розслідувань.

Інвестиційна компанія Concorde Capital підтвердила, що її засновника Ігоря Мазепу затримали 18 січня на українсько-польському кордоні, коли він прямував на Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі. Кажуть, кримінальне провадження стосується котеджних містечок, зведених ще у 2013 році. Проте наполягають, що обшуки проводяться без ухвали суду.

Компанія повʼязала дії ДБР «з позицією Ігоря Мазепи щодо тиску силовиків на бізнес» та звинуватила правоохоронців, що ті провели обшук машини та затримання Мазепи без ухвалення суду.

Наступного дня ДБР відзвітувало, що затримало бізнесмена, його брата та ще двох фігурантів за справою про схему протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Сума збитків нібито становить 7 мільйонів гривень.

А проте слідство просить призначити Мазепі заставу у 700 мільйонів гривень, а його брату — 500 мільйонів.

Видання Bloomberg у контексті справи відзначає, що Мазепа є відвертим критиком правоохоронних органів і суддів, деяких із них звинувачував у корупції та зловживанні владою. Він запропонував керівникам підприємств об'єднатися для створення «чорного списку» корупціонерів.