Справу про підпал автівки розслідувачів програми «Схеми» передали до суду. У злочині підозрюють киянина

Броварська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно киянина, якого підозрюють у підпалі автомобіля журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» у серпні 2020 року.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

Слідчі встановили, що вночі 17 серпня 2020 року у Броварах група людей, попередньо домовившись, підпалила автомобіль «КІА». Транспорт належав водію «Радіо Свобода».

Перебуваючи у дворі багатоповерхівки, вони кинули на передню частину автівки предмет, від якого вона згоріла вщент.

Зазначимо, що «Схеми» — це спільний проєкт «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший». Цю автівку розслідувачі використовували у своїй професійній діяльності.

Виконавця злочину підозрюють у порушенні статей за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою...), ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна), ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу.

Йому загрожує до 10 років позбавлення волі. Матеріали стосовно інших ймовірних причетних до цього злочину виділили в окреме провадження.

Що за підпал?

Вночі 17 серпня невідомі підпалили автомобіль програми «Схеми» поблизу будинку водія знімальної групи Бориса Мазура. Йдеться про автівку, на якій журналісти протягом чотирьох років знімали свої матеріали та яка постійно була в кадрі.

Головна редакторка програми Наталія Седлецька заявила, що приблизно рік тому глава Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов опублікував усі персональні дані їхніх водіїв — паспорти, номери авто, адреси проживання, та погрожував редакції. Портнов звинувачення відкидає.

Того ж місяця поліція повідомила, що затримала жителя Луганської області, якого підозрюваного в підпалі авто журналістів «Схем». Попри те, що тепер правоохоронці пишуть, що він — киянин, прикріплюють фото того ж чоловіка.

Хто такі «Схеми»?

Журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» регулярно випускають журналістські розслідування та аналітику про корупцію серед високопосадовців. Вони викривають тих, хто розкрадає державні гроші, майно та ресурси, зловживає владою для особистого збагачення та покриває корумпованих чиновників нехтуванням та бездіяльністю.

У своїх випусках журналісти розповідають про непрозорість влади, статки держслужбовців та конфлікти персональних інтересів з державними, кумівство, «розпил», афери та схеми.