США та союзники завдали нових ударів по об'єктах хуситів у Ємені

США та Велика Британія за підтримки союзників завдали ракетних ударів по об'єктах хуситських бойовиків у Ємені. Уразили 36 цілей у 13 місцях.

Про це повідомляє CNN.

«Цілями стали місця, де хусити глибоко під землею розмістили свої склади зброї, ракетні системи, системи ППО і радари», — йдеться у спільній заяві США та союзників.

Хусити заявили, що військові літаки США та Великої Британії завдали ударів по багатьох провінціях Ємену, зокрема по Сані, столиці. Кажуть, що це не змінить їхньої позиції та вони не зупиняться, допоки Ізраїль не вийде із Сектору Гази.

«Ми неодноразово попереджали хуситів. Їхні безрозсудні дії піддають ризику життя невинних людей, загрожують свободі судноплавства та дестабілізують регіон. Напади хуситів мають припинитися», — прокоментував глава МЗС Великої Британії Девід Камерон.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що останні удари «спрямовані на подальшу дезорганізацію і послаблення потенціалу» хуситських бойовиків.

Раніше, 2 лютого, американські сили завдали односторонніх ударів по чотирьох об'єктах у Сирії та трьох в Іраку, уразивши понад 85 цілей. За словами Пентагону, це стало «початком відповіді» на вбивство трьох американських військових, які загинули на авіабазі в Йорданії внаслідок атаки проіранських бойовиків.

Окрім того, США завдали ударів по чотирьох безпілотниках хуситів, які були готові до запуску і становили «неминучу загрозу» судноплавним шляхам і американським військовим кораблям. Того самого дня американські сили збили 8 безпілотників над Червоним морем та Аденською затокою.

Трохи контексту

Червоне море є найважливішим торговим шляхом, через який проходить приблизно 12% світової торгівлі, включно з 30% світового контейнерного руху. Проте восени 2023 року єменські хусити у відповідь на військову операцію Ізраїлю проти палестинського угруповання ХАМАС почали здійснювати напади на торговельні судна. Вони заявили, що всі «ізраїльські судна або судна, пов’язані з ізраїльтянами», вважають законною мішенню.

У грудні Сполучені Штати та Велика Британія розпочали місію, завдавши повітряних ударів по позиціях бойовиків, щоб усунути загрозу для судноплавства. Проте деякі союзники США, зокрема європейські країни, висловили застереження щодо плану Вашингтона та відмовилися від ідеї перебувати під командуванням американців.

Автор : Іван Д'яконов