США можуть відправити на Близький Схід до 10 тисяч військових — АР
Пентагон 23 травня запропонує адміністрації президента США відправити ще до 10 тисяч американських військових на Близький Схід для посилення захисти проти потенційної загрози з боку Ірану.
Про це повідомляє AP з посиланням на джерела.
Остаточного рішення щодо відправки нових сил на Близький Схід наразі немає. Також неясно, чи схвалить Білий Дім відправку всіх 10 тисяч військових, чи тільки частини сил.
За словами чиновників, такий крок спрямований на посилення безпеки у регіоні: відправлені війська будуть оборонними силами. Наразі також триває обговорення стосовно відправки додаткових ракетних комплексів Patriot, збільшення кількості кораблів та збільшення зусиль з моніторингу Ірану.
Нагадаємо, 12 травня іранський генерал пригрозив США «ударом в голову» у відповідь на силові дії.
Раніше повідомлялось, що США відправлять ударну групу на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників на Близький Схід, щоби надіслати «чіткий сигнал» Ірану.
8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».
На початку квітня США включили іранських «вартових Ісламської революції» до списку терористичних організацій.
У листопаді 2018 року набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які скасували в межах ядерної угоди 2015 року.
У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.
Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.
Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.
/Олександр Стебницький