Адміністрація президента США Дональда Трампа включила «Корпус вартових Ісламської революції» до переліку організацій, які визнані Вашингтоном терористичними.

Як повідомляє The Washington Post, американська адміністрація вперше визнала терористичною урядову організацію іншої країни.

«Це чіткий сигнал Тегерану, що його підтримка тероризму має серйозні наслідки. Ми будемо збільшувати фінансовий тиск на іранський режим через підтримку терористичної діяльності, поки він не відмовиться від зловмисної і незаконної поведінки», — прокоментував це рішення Трамп.

Офіційно рішення американської адміністрації набуде чинності 16 квітня. Це дозволить притягати до кримінальної відповідальності членів «Корпусу вартових Ісламської революції» та іноземних чиновників, як допомагають йому. Також США зможуть заборонити в’їзд до країни людям, пов’язаним з цією організацією.

Як зазначає видання, про це рішення адміністрація Трампа оголосила напередодні парламентських виборів в Ізраїлі, на яких свою посаду спробує зберегти прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху, відомий «яструбиними» обіцянками боротися проти загрозливої поведінки Ірану на Близькому Сході.

«Корпус вартових Ісламської революції» — військова гілка виконавчої влади Ірану, існує паралельно зі збройними силами країни та відповідає за захист Ісламської революції та її звершень.

Раніше Євросоюз продовжив санкції проти Ірану, які запровадили за порушення прав людини.

Поділитись: