США пропонують тимчасовий притулок громадянам М'янми — там у лютому владу захопили військові
Громадяни М'янми, що перебувають на території США, можуть отримати тимчасовий притулок у зв'язку з військовим переворотом, який стався на їхній батьківщині в лютому 2021 року.
Про це вказано на сайті Міністерства внутрішньої безпеки США.
Рішення означає, що громадяни М'янми зможуть перебувати і працювати в США протягом наступних 18 місяців без ризику депортації. Також воно стосується людей без громадянства, які останнім часом постійно проживали в М'янмі.
«Через військовий переворот і жорстоке насильство сил безпеки стосовно цивільного населення народ потерпає від тяжкої гуманітарної кризи в багатьох частинах країни», — наголосив очільник відомства Алехандро Майоркас.
Що відбувається у М'янмі?
У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.
Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаіна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо «закони не будуть виконуватися». Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.
3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. А президента країни Віна М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обидвох посадовців затримали військові.
Правозахисні організації та міжнародна спільнота загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай і Росія, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлаіна.
Після держперевороту в країні спалахнули масштабні протести проти влади військових. А поліція, своє чергою, вдалася до жорстких розгонів протестувальників. Із початку держперевороту правоохоронці вбили щонайменше 50 демонстрантів.